اداره استاندارد باید نظارت مستمر بر طرح‌ها داشته باشد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: اداره کل استاندارد باید بر فرآیند ساخت، کیفیت، مراحل تولید و آزمایش طرح‌ها نظارت لازم را اعمال کند.

به گزارش ایرنا ، "گودرز امیری" روز پنجشنبه در نشست شورای استاندارد استان اظهار داشت: مهمترین رسالت در استاندارد سازی مصالح ساختمانی، ایجاد امنیت جانی مردم می‌باشد چرا که عدم مقاومت در ابزار ساختمانی باعث به خطر افتادن جان مردم می شود.

وی بیان کرد: ناظر اداره استاندارد باید با حضور در محل کارگاه های تولید مصالح ساختمانی بر روند و کیفیت کار نظارت مستمر داشته باشد و گزارشات مربوطه را به شهرداری و نظام مهندسی و اداره کل استاندارد ارائه دهد.

امیری اظهار داشت: استانداردهای لازم در خصوص نصب آسانسور ها و تجهیزات بازی در شهربازی ها ضروری است و باید کارشناسان اداره کل استاندارد بر روند کار نظارت مستمر داشته و سهل انگاری های احتمالی را به هیات تخلفات اداری معرفی کنند. 

امیری اضافه کرد: اسناد پروژه‌های عمرانی دستگاه‌های دولتی از حیث خرید کالا و خدمات مشمول استانداردهای اجباری است که باید در این راستا بررسی لازم به عمل آید و در صورت تخلف موارد به دیوان محاسبات و سازمان بازرسی منعکس شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =