همکاری اصناف کرمانشاه برای مقابله با کرونا قابل تحسین است

کرمانشاه- ایرنا- رییس اتاق اصناف استان کرمانشاه گفت: همکاری اصناف و بازاریان در طرح‌های ابلاغی ستاد مقابله با کرونا در راستای جلوگیری از شیوع این ویروس قابل تحسین است.

«رضا سلیم ساسانی» روز پنجشنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در استانداری کرمانشاه افزود: در هشت روز گذشته که طرح تعطیلی اصناف بعد از ساعت ۱۸ اجرایی شد بازاریان کرمانشاه بیشترین همکاری را داشتند.
وی اظهار داشت: این طرح به بهترین شکل در سطح استان کرمانشاه اجرا شد و بازاریان نیز بیشترین همکاری را در این‌ زمینه با ما داشتند.
رییس اتاق اصناف کرمانشاه با اشاره به اعمال محدودیت های جدید از ابتدای آذر ماه، عنوان کرد: باید به شکلی برنامه ریزی کنیم که نظارت ها بر اجرای تعطیلی ها با دقت انجام شود.
ساسانی یادآور شد: یک هزار و ۴۰۰ واحد صنفی استان که شامل واحدهای خدماتی می شود با وجود اعمال محدودیت ها همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
نایب رییس اتاق اصناف کشور و عضو اتاق بازرگانی کرمانشاه نیز در این نشست گفت: تعطیلی ۲ هفته ای بسیاری از اصناف و بازاریان را با مشکل روبه رو می‌کند به همین دلیل از دولت تقاضا داریم که طرح های حمایتی برای اصناف در نظر بگیرد.
مجتبی صفایی افزود: از سوی دیگر کارگران‌ برخی از اصناف نیز بیکار و با مشکلات بیمه ای روبه رو می شوند از این‌ رو می خواهیم که جرایم بیمه ای و سایر بدهی ها به ادارات در مدت تعطیلی ها بخشوده شوند.
وی عنوان کرد: همچنین تقاضا داریم که بانک ها تسهیلات دریافتی توسط اصناف‌ را امهال کنند و از جریمه اصناف و برگشت زدن چک‌های آنان اجتناب کنند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از ۷۰ هزار واحد صنفی است.