۲۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۵
کد خبرنگار: 2187
کد خبر: 84116391
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۰ درصد کادر بهداشت و درمان کاشمر به ویروس کرونا مبتلا شدند

مشهد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر گفت: تاکنون ۳۰ درصد کادر بهداشت و درمان این شهرستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

محمد جواد یزدانی عصر پنجشنبه در نشست خبری افزود: به رغم اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون هزار و ۸۸۰ نفر در بیمارستان‌های کاشمر بستری شده‌اند اما تاکنون با تلاش‌های شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان هیچیک به خاطر کمبود امکانات دچار مشکلات جدی نشده‌اند. 

وی ادامه داد: اگر پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم رعایت نشود سطح تاب‌آوری نظام سلامت پاسخگو نخواهد بود و شاهد فاجعه غیرقابل کنترل خواهیم شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر گفت: تعداد بیماران بستر شده در کاشمر به بیش از ۱۰ نفر در روز رسیده و به همین جهت وضعیت این شهرستان قرمز اعلام شده و شامل دو هفته محدودیت می‌شویم.

وی افزود: برخی از افرادی که تاکنون در بیمارستان‌های کاشمر بستری شده‌اند از شهرستان‌های بردسکن، خلیل‌آباد، بجستان، کوهسرخ و مه‌ولات هستند.

یزدانی با بیان اینکه از هزار و ۸۸۰ نفری که تاکنون در این شهرستان بستری شده‌اند نتیجه آزمایش کرونای هزار و ۱۰۰ نفر آنان مثبت بوده است ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۶ هزار و ۱۰۰ آزمایش کرونا در شهرستان کاشمر انجام شده که نتیجه سه هزار و ۶۰۵ مورد آن‌ها مثبت بوده است.

وی گفت: ۸۰ تخت در بیمارستان شهید مدرس تجهیز و شده و بخش آی.سی.یو این بیمارستان با ۶ تخت آماده فعالیت است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر راه‌اندازی دستگاه سی.‌تی.‌اسکن جدید بیمارستان، جذب اعتباراتی برای زیرساخت‌های درمانی از جمله راه‌اندازی مرکز جامع سلامت ریوش و اتمام پروژه‌های بلوک زایمانی و چند مرکز جامع سلامت شهرستان را از جمله اقدامات انجام شده در این شهرستان برشمرد. 

وی افزود: همچنین آزمایشگاه مولکولی کرونا در کاشمر به عنوان تنها شهرستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با هزینه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان راه‌اندازی گردید.

یزدانی ادامه داد: از زمان راه اندازی آزمایشگاه مولکولی کرونا در این شهرستان تاکنون بیش از ۲ هزار تست کرونا در این آزمایشگاه انجام شده است، همچنین طی دو هفته آینده دستگاه جدید اکسیژن ساز بیمارستان شهید مدرس راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی گفت: هرچند در موج اول و دوم کرونا کمترین تعداد بیمار کرونایی را در بین شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد داشتیم اما از ابتدای آبان ماه به خاطر بازگشایی مدارس، برگزاری تجمع و انجام مسافرت‌ها و به خصوص دورهمی‌های خانوادگی، تعداد مبتلایان و مرگ میر بیماری کرونا در شهرستان افزایش داشت بطوریکه اگر در اسفند ماه پارسال یک نفر از هر خانواده مراجعه می‌کرد در آبان ماه به صورت گروهی و خانوادگی به بیمارستانها مراجعه داشتند و شدت بیماری افزایش یافت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر افزود: در موج سوم کرونا نه تنها تعدادی از کارکنان بخش درمان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شدند بلکه در برخی روزها تا ۱۵۰ بیمار در بیمارستان شهید مدرس این شهر بستری شدند به همین خاطر مجبور شدیم یکی از بخش‌های بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) کاشمر را تخلیه و برای بیماران کرونایی تجهیز کنیم همچنین بیمارستان خلیل‌آباد هم راه‌اندازی شده و اکنون در این شهرستان نیز بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بستری می‌شوند.

فرماندار کاشمر نیز با قدردانی از زحمات شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان گفت: از اسفند ماه پارسال تمامی تجهیزات و امکانات مورد نیاز پیش‌بینی شد و این موجب گردید در این مدت با هیچ کمبودی در شهرستان مواجه نباشیم.

وی افزود: هرچند در موج اول و دوم حداکثر تعداد بستری‌ها در بیمارستان به ۴۵ نفر رسیده بود اما این تعداد در موج سوم تا ۱۴۵ نفر افزایش یافت به همین جهت یکی از بخش‌های بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) را هم تجهیز نمودیم.

ساقی ادامه داد: در موج سوم و محدودیت‌های جدید علاوه بر بازرسی‌های مداوم و مستمر که روزانه به صورت مشترک انجام می‌شود مدیران عضو ستاد مبارزه با کرونا بر اساس گروه‌های شغلی مرتبط به ۷ گروه تقسیم شدند و نظارت‌ها و بازرسی‌های لازم را انجام می‌دهند.

وی گفت: تاکنون ۱۸۰۰ بازرسی مستمر توسط اداره صنعت، معدن و تجارت، اداره اماکن نیروی انتظامی، مرکز بهداشت، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی و ۸۱۰ بازدید توسط مدیران شهرستان انجام شده که به ۳۹ واحد صنفی تذکر داده شده و برخی به مدت ۱۵ روز پلمب شده‌اند.

فرماندار کاشمر افزود: تاکنون هزار و ۴۵۲ واحد برای دریافت تسهیلات کرونا در سامانه مربوطه ثبت‌ نام کردند که از این تعداد ۸۸۶ واحد بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: بر اساس آنچه اعلام شده به جز کوهسرخ که وضعیت نارنجی دارد شهرستان‌های کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن وضعیت قرمز دارند.

ساقی گفت: هم اکنون در آزمایشگاه کاشمر روز بالغ ‌بر ۱۰۰ آزمایش کرونا انجام می‌شود که نتیجه ۹۰ درصد آن‌ها مثبت است.

وی افزود: چون خودروها نمی‌توانند وارد شهرهایی که وضعیت نارنجی و یا قرمز دارند بشوند و باید از کمربندی عبور کنند و از سویی با توجه به اینکه کاشمر کمربندی ندارد در این خصوص خیابانی مشخص شده و خودروهای عبوری از این مسیر هدایت می‌شوند و اجازه توقف در شهر را ندارند.

فرماندار کاشمر ادامه داد: بر اساس غربالگری صورت گرفته انتهای خیابان قائم (عج)، انتهای خیابان مدرس و منطقه حسین‌آباد در این شهر سه منطقه آلوده‌ای هستند که بیشترین مبتلایان را از این مناطق داشته‌ایم.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =