آرای بایدن در انتخابات آمریکا به مرز ۸۰ میلیون رسید

تهران – ایرنا – شمار آرای جو بایدن نامزد پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به مرز ۸۰ میلیون رسیده و این درحالی است که ستاد انتخاباتی ترامپ به پیگیری ادعاهای تقلب ادامه می‌دهد.

به گزارش ایرنا از تارنمای «هیل»، بایدن هم اکنون مطابق نتایج اعلام شده از حدنصاب تمام روسای جمهوری تاریخ آمریکا از حیث میزان آراء عبور کرده است. این حدنصاب آراء پیش از این در اختیار باراک اوباما بود که در انتخابات سال ۲۰۰۸میلادی بیش از ۶۹ میلیون و ۴۰۰ هزار رای کسب کرده بود.

از سوی دیگر ترامپ هم با کسب بیش از ۷۰ میلیون رای از حدنصاب آرای کسب شده توسط روسای جمهوری شکست خورده فراتر رفته است.

این درحالی است که وکلای ترامپ به پیگیری پرونده‌های شکایت درباره موارد تقلب ادعایی در ایالت‌های مختلف ادامه می‌دهند. ترامپ روز پنجشنبه با انتشار توییتی با اشاره به اینکه بیش از ۱۰.۱ میلیون رای بیشتر از انتخابات سال ۲۰۱۶ کسب کرده است مدعی شد که "دموکرات‌ها هیچ راهی بجز تقلب برای پیروزی نداشته‌اند". ترامپ اعلام کرده که وکلای حقوقی او امروز در یک کنفرانس خبری درباره "مسیر روشن و ممکن‌ به سمت پیروزی" توضیح خواهند داد.

این درحالی است که انتظار می‌رود ایالت مهم جورجیا امروز نتایج بازشماری آراء را اعلام کند و مجددا پیروزی بایدن در ایالت را مورد تایید قرار دهد. در ایالت میشیگان اما کار تایید نتایج با حواشی رو به رو شده و در پرجمعیت‌ترین ناحیه این ایالت دو تن از اعضای کمیسیون انتخاباتی امضای خود را از تایید نتایج پس گرفته‌اند.

تا کنون بیش از ۱۵۵ میلیون رای شمارش شده و نرخ مشارکت مردم ۶۵ درصد بوده است که بالاترین نرخ مشارکت از سال ۱۹۰۸ بوده است.

بر اساس برآورد شبکه‌های خبری آمریکایی، بایدن توانسته است ۳۰۶ رای الکترال را از آن خود کند که شامل ایالت جورجیا است اما ترامپ توانسته است ۲۳۲ رای الکترال شامل کارولینای شمالی را به دست آورد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =