مرکز نیکوکاری دانشگاه پیام نور سنندج افتتاح شد

سنندج - ایرنا - مرکز نیکوکاری دانشگاه پیام نور واحد سنندج با هدف جمع آوری کمک برای دانشجویان نیازمند افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح این مرکز اظهار داشت: این مرکز نیکوکاری همزمان با افتتاح ۸۰ مرکز نیکوکاری دانشگاه‌های سراسر کشور کار خود را آغاز می‌کند.

محمدرسول شیخی زاده افزود: این مرکز با هدف جمع آوری کمک برای دانشجویان نیازمند ایجاد شده و هدف اصلی آن، افزایش مسوولیت اجتماعی و شناسایی متمکنین و خیران در راستای ایجاد حلقه ارتباط با نیازمندان در محل، رفع سریع مشکلات آنها و افزایش مشارکت اجتماعی در رفع مشکلات محلات است

وی یادآور شد: هدف از راه‌اندازی مراکز نیکوکاری ایجاد انسجام در کمک‌های مردمی و جمع آوری و هدایت این کمک‌ها به سمت نیازمندان واقعی است.

مدیرکل کمیته امداد کردستان اضافه کرد: این نهاد در ایجاد فقر و اینکه خانواده‌ها تحت هر شرایطی دچار فقر می‌شوند هیچگونه نقشی ندارد اما در بحث مبارزه با فقر و کاهش آن به عنوان یک دستگاه متولی در بطن اصلی جامعه قرار داشته و برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد.

یعقوب احمدی رییس دانشگاه پیام‌نور استان کردستان هم بر جلب مشارکت عمومی در مسائل اجتماعی و توانمندسازی اقشار آسیب پذیر جامعه از طریق این مرکز تاکید کرد.

مراکز نیکوکاری با تشکیلات و ساختار مردمی از سال ۹۲ با محوریت مساجد و با هدف افزایش بُعد مردمی فعالیت‌های حمایتی کمیته امداد آغاز به کار کردند.

۶۸ هزار خانوار کردستانی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند که ۱۴ درصد جمعیت خانوارهای استان را شامل می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =