۲۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۹
کد خبرنگار: 2961
کد خبر: 84116360
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان بافق اهدا شد

یزد - ایرنا- رییس بیمارستان ولیعصر (عج) بافق گفت: از سوی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران مبلغ چهار میلیارد تومان به پروژه ساخت و تکمیل بیمارستان ۹۶ تختخوابی این شهرستان اهدا شد.

دکتر عباسعلی معظمی عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مبلغ با پیگیری فرماندار و مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران -بافق، به منظور تسریع در تکمیل پروژه یادشده کمک شد.

وی تصریح کرد: مبلغ یادشده از سوی شرکت‌های معدنی وابسته به شرکت سنگ آهن مرکزی ایران - بافق به حساب موسسه خیریه بیمارستان ولیعصر (عج) واریز شده است.

 رییس بیمارستان بافق این اقدام را تبلور ایثار و سخاوت طبع  در شرایط حساس کنونی دانست و از مساعدت‌های مالی قابل تجلیل در تامین نیازهای بهداشتی و تجهیز و توسعه بیمارستان تشکر کرد.
معظمی خاطرنشان کرد: بدون شک این همدلی، همراهی و اقدام خداپسندانه، زمینه ساز ‌رشد و توسعه بخش درمان شهرستان‌ می شود. 

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد هم مرداد ۹۹ به ایرنا گفته بود که با توافقنامه‌ای که با شرکت سنگ آهن مرکزی ایران _ بافق و فرمانداری این شهرستان صورت گرفته است مبلغ سه میلیارد تومان برای خرید لوازم بیمارستان به پیمانکار اختصاص یافته است.

حسین زارع افزود: مبلغ یک میلیارد تومان به همت شرکت سنگ آهن، یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان دانشگاه علوم پزشکی و ۶۰۰ میلیون تومان هم به زودی از جانب فرمانداری بافق تامین می شود.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تصریح کرد: دستگاه ام. آر.آی بیمارستان هم با کمک خیران ، دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه علوم پزشکی تا سال ۱۴۰۰ خریداری می شود.

زارع گفت: اعتبار مورد نیاز برای خرید این دستگاه پنج میلیارد تومان است که با همکاری خیران به زودی تامین می‌شود.

 بیمارستان ۹۶ تختخوابی بافق در زمینی به مساحت ۱۱ هزار و ۷۰۰ مترمربع  در چهار طبقه شامل بخش‌های اورژانس، جراحی، زنان و زایمان، داخلی، نوزادان، سی سی.یو و آی .سی.یو ،اتاق‌های عمل، درمانگاه، آزمایشگاه، رادیولوژی، داروخانه، خدمات پاراکلینیکی در دست ساخت است.

ساختمان بیمارستان تاکنون ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می‌شود تا بهار سال ۱۴۰۰ تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

ساختمان کنونی بیمارستان بافق، سال ۱۳۶۹ با ۱۲ تخت بستری در این شهر راه اندازی شد و هم اینک در آن بخش‌های بستری، جراحی عمومی، زنان و زایمان، اطفال، آی سی یو، سی سی یو، اورژانس، آزمایشگاه، داخلی، سونوگرافی و رادیولوژی با متخصصان تمام وقت و نیمه وقت فعال است.

مرکز شهرستان ۵۰ هزارنفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =