محدودیت‌های کرونایی در شهرستان قرچک اعلام شد

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان قرچک گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، وضعیت شیوع کرونا در قرچک نارنجی است و محدودیت‌هایی کرونایی بر اساس این وضعیت از روز شنبه اول آذرماه اجرا می‌شود.

بهمن خطیبی روز پنجشنبه در جلسه ستاد کرونای قرچک که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: بر اساس وضعیت نارنجی اعلام شده از سوی شهرستان، مشاغل سطح ۱ و ۲ با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت بوده اما فعالیت مشاغل سطح ۳ و ۴ ممنوع است.
وی گفت: فعالیت ادارات ضروری شهرستان که لیست آنها به ادارات و ارگان‌ها اعلام شده با دو سوم ظرفیت نیروی انسانی و سایر ادارات و ارگان‌ها با ۵۰ درصد نیرو به فعالیت خواهند پرداخت.
وی تصریح کرد: تردد از شهر به شهر داخل استان‌های تهران و البرز محدودیت ندارد اما ورود و خروج خودروها با پلاک غیربومی بین شهرهای استان‌ها ممنوع بوده و در شهرستان قرچک نیز این محدودیت‌ها با جدیت اعمال می‌شود.
خطیبی تصریح کرد: ضمانت اجرایی رعایت مصوبات ستاد کرونا و عمل به محدودیت‌های کرونایی شامل تذکر کتبی، انفصال از خدمت کارکنان و مدیران دولتی، پلمپ واحدهای صنفی متخلف، جریمه نقدی برای ترددها و... می‌باشد.
وی تأکید کرد: موارد ذکر شده، حداقل‌های محدودیت در شرایط فعلی است و در صورت عدم همکاری عموم، مجبور به اعمال محدودیت‌های بیشتر هستیم.
فرماندار قرچک اظهار کرد: هرگونه تغییرات احتمالی در اعمال محدودیت‌ها، از طریق کمیته اطلاع‌رسانی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان قرچک به اطلاع مردم می‌رسد.
شهرستان قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از دیروز تا امروز ۲۹ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۲۲۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۹۳۸ نفر از آنها بستری شدند.
دکتر سیما سادات لاری با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۱۵ هزار و ۱۱۷ نفر رسیده است، گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۷۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۳ هزار و ۴۱۷ نفر رسید.
 وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تا کنون ۵۸۳ هزار و ۷۰۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =