شناسایی و ارزیابی مراکز بهداشتی درمانی ناایمن در جنوب تهران

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۱۹ تهران از شناسایی مراکز بهداشتی درمانی ناایمن و ارزیابی وضعیت آن‌ها با هدف اجرای اقدامات پیشگیرانه خبر داد.

به گزارش ایرنا از شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی با اشاره به اجرای این طرح با مشارکت واحد HSE این منطقه و سازمان آتش نشانی و ایمنی پایگاه شماره ۷ عملیاتی افزود: در همین راستا تاکنون ۲۵ مرکز شناسایی و مورد ارزیابی قرار گرفته است.

به گفته وی، بررسی وضعیت ایمنی مراکز بهداشتی درمانی محدوده منطقه ضمن حفظ جان شهروندان از بروز حوادث احتمالی مشابه حادثه درمانگاه سینا اطهر پیشگیری خواهد کرد.

توکلی همچنین به تهیه شناسنامه حریق برای ساختمان های بحرانی و ناایمن منطقه اشاره کرد و افزود: در همین راستا فعالیت ارزیابی ریسک و بازرسی ایمنی ساختمان ستادی شهرداری منطقه، ساختمان های معاونت ها، نواحی و سراهای محلات انجام و نتایج حاصله به منظور رفع عدم انطباق ها به تمامی واحدها ابلاغ شده است.

شهردار منطقه ۱۹ خاطرنشان کرد: شناسنامه حریق ساختمان های ناایمن پس از تکمیل به سامانه مدیریت HSE شهرداری تهران ارسال شد.

به گفته وی، در ادامه این فعالیت بازدید مستمراز تجهیزات ایمنی و حریق کارگاه ها و دفاتر پیمانکاری انجام و آموزش های لازم به تمامی کارگران منطقه ارائه شده است که در نتیجه این اقدام نیز شاهد کاهش چشمگیرآتش افروزی ها در بوستان‌های منطقه حتی در فصل گرما بوده ایم.

منطقه ۱۹ شهرداری تهران با وسعت  ۸۹ کیلومتر مربع در جنوب شهر تهران واقع شده که با مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ همجوار است.

این منطقه از شمال به اتوبان جوانه، از جنوب به اتوبان آزادگان، از شرق به اتوبان نواب، خیابان بهمنیار و از غرب به اتوبان آیت الله سعیدی محدود می‌شود؛ ‌ منطقه ۱۹ تهران از بافتی قدیمی برخوردار است و شامل محله‌های متعددی می‌باشد.

منطقه ۱۹ دارای ۵ ناحیه و ۱۲ محله است که خانی آباد نو، شهرک شریعتی، عبدل آباد، نعمت آباد، صالح آباد، دولتخواه، شهرک احمدیه و شهرک بخارائی از جمله محلات این منطقه است.

همچنین کوره‌های آجر پزی، میدان تره‌بار مرکزی شهر تهران، بهشت زهرا، مرقد مطهر امام راحل (ره)، مرکز خرید و فروش  همگانی خودرو از مکان های شاخص در این منطقه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =