عطاری‌های تالش زیر ذره‌بین ماموران بهداشت قرار گرفتند

آستارا - ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش با اشاره به ضرورت پیشگیری از مواد مخدر و احتمال عرضه اینگونه مواد در برخی اصناف در قالب داروهای مُسکن، از تشکیل تیم نظارت بر عطاری‌ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا دکتر بختیار حیدرنیا عصر پنجشنبه در جلسه کمیته مقابله با مواد مخدر در سالن آفتاب شبکه بهداشت و درمان تالش اظهار کرد: سلامت مردم خط قرمز ماست و بسیاری از مردم با ناآگاهی از امور پزشکی و درمانی ممکن است مورد سوءاستفاده برخی سودجویان حوزه درمان قرار گیرند.

وی با اشاره به اهمیت پیشگیری از توزیع مواد مخدر و انواع روانگردان ها و احتمال توزیع از طریق عطاری ها در قالب انواع شربت تریاک، متادون، قرص های روانگردان، ترامادول و ریتالین بر نظارت مشترک نهادهای مرتبط بر اصناف تاکید کرد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش گفت: با تشکیل جلسات ماهانه و برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی برای متصدیان صنف عطاری و بازدیدهای مستمر از بازار، از هر گونه سوء استفاده از دغدغه درمان مردم جلوگیری خواهیم کرد.

وی ادامه داد: باید با افزایش سواد سلامت افراد و همچنین برنامه ریزی و نظارت مستمر بر عملکرد متصدیان اصناف، از سلامت جامعه در مقابله با انواع بیماری ها صیانت کنیم.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها