فعالیت کارکنان دستگاه قضایی قزوین ۵۰ درصد کاهش می‌یابد

قزوین - ایرنا - رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: مدت زمان فعالیت کارکنان دستگاه قضایی استان از اول آذرماه ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی بعدازظهر پنجشنبه در مصاحبه مطبوعاتی تصریح کرد: با توجه به مصوبه چهل و چهارمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا و دستور مقام عالی قضایی کشور مبنی بر رعایت مصوبات این ستاد به منظور حفظ سلامت کارکنان و نیز مراجعان به واحدهای قضایی و اداری و نیز ضرورت خدمت رسانی بی‌وقفه شعب قضایی، تمامی واحدهای این مجموعه ملزم به رعایت تصمیم‌های اخد شده هستند. 

وی ادامه داد: تمامی شعب قضایی موظف به انجام دستورالعمل‌های بهداشتی در محیط کاری خود بوده و ضمن استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده، ملزم به رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز خواهند بود.

حجت الاسلام قدرتی با بیان اینکه تمامی امور دادگستری از اول آذرمآینده به صورت یک روز در میان خدمات خود را به مراجعان ارایه خواهند داد، اظهار داشت: تمامی پرونده‌ها برای تعیین وقت از طریق ابلاغ الکترونیکی و یا تلفنی صورت می‌پذیرد و از ورود همراهان پرونده به واحدهای اداری و قضایی جلوگیری به عمل خواهد آمد.  

به گفته این مسوول قضایی، دریافت شکواییه تنها از طریق دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی صورت می‌گیرد و از اعزام کارکنان به ماموریت‌های غیرضروری جلوگیری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه عدم رعایت برخی شهروندان به رعایت موارد بهداشتی باعث شده تا تدابیر شدیدتری جهت پیشگیری و مقابله با این ویروس در جامعه از سوی مسوولان به مورد اجرا گذاشته شود، تاکید کرد: امیدواریم با اعمال مقررات جدید مردم بیش از گذشته نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی عمل کرده و بدانند که در صورت ادامه این روند، ممکن است تدابیر شدیدتری نیز به مورد اجرا گذاشته شود.

طرح جامع اعمال محدودیت‌ها برای کنترل ویروس کرونا با سطح بندی شهرها به مناطق قرمز، نارنجی و زرد از شنبه، اول آذر ماه در سراسر کشور به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =