۱۳۳ کرونایی بدحال در مراکز درمانی قم بستری هستند

قم - ایرنا - در حالی که وضعیت قم همچنان فوق قرمز است، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اعلام کرد که در حال حاضر ۵۱۴ بیماری کرونایی در بیمارستان ها و مراکز درمانی قم بستری هستند که حال ۱۳۳ تَن از آنها وخیم است.

به گزارش عصر پنج شنبه روابط عمومی علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به بیست و نهم آبان ماه ۷۰ تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا مورد پذیرش قرار گرفتند.

قدیر با اشاره به بستری شدن ۵۹ بیمار جدید در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان افزود: ۶۳ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند نیز ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین بیان کرد:  ۹ تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود نیز جان خود را از دست دادند.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها