ضرورت همراهی نخبگان شاهد در تدوین برنامه‌های بنیاد شهید

تهران- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بر ضرورت و اهمیت همراهی نخبگان شاهد و ایثارگر در تدوین برنامه‌های تحولی و اجرایی بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا از بنیاد شهید و امور ایثارگران، سعید اوحدی در دیدار با جمعی از شورای نخبگان شاهد و ایثارگر گفت: گنجینه بزرگی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارد.

وی افزود: رابطه شورای نخبگان شاهد و ایثارگر با بنیاد شهید و امور ایثارگران باید به صورت مشخص تعریف و روشن شود تا بتوان از این سرمایه عظیم علمی و پژوهشی متعهدانه بهره‌مند شد.

معاون رییس جمهوری ضمن اشاره به ضرورت شکل‌گیری انسجام در برنامه‌ها و تصمیم‌گیری‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: پیامبر (ص) در دعایی می‌فرمایند: خدایا به تو پناه می‌برم از علمی که فایده‌ای ندارد، علم بی‌فایده علمی است که با عمل همراه نباشد و از نخبگان شاهد و ایثارگر می‌خواهیم از اندوخته‌های علم و دانش خود در مسیر کمک به بنیاد شهید و امور ایثارگران و در واقع خدمت به خود ایثارگران استفاده کنند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر باید در برخی حوزه‌ها مانند بهداشت و درمان، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی فعالیت بیشتری داشته باشند و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز از برنامه‌های کاربردی و اجرایی در این زمینه‌ استقبال می‌کند، کارهای تحولی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیازمند پشتوانه فکری است و این پشتوانه می‌تواند توسط نخبگان شاهد و ایثارگر تأمین شود.
 

همچنین فریده اولاد قباد، مشاور امور زنان و خانواده بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز با اشاره به توانمندی‌های موجود بین نخبگان شاهد و ایثارگر بر لزوم استفاده بیش از پیش از این ظرفیت‌ها تأکید کرد.

عادل مهری مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در حوزه نخبگان شاهد و ایثارگر پرداخت.

نخبگان شاهد و ایثارگر حاضر در این جلسه هم در این نشست نقطه‌نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =