بانک‌ها در چهار شهر کردستان با نصف کارکنان خود فعالیت می‌کنند

سنندج - ایرنا - رییس شورای هماهنگی بانک‌های کردستان گفت: در چهار شهر استان که دارای وضعیت قرمز از لحاظ شیوع ویروس کرونا هستند از ابتدای آذر با نصف (۵۰ درصد) کارکنان خود فعالیت می‌کنند.

علی اشرف یوسفی‌قیاسی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اینکه طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها به منظور کاهش شیوع بیماری کووید-۱۹ از ابتدای آذر اجرا می‌شود کهدر این مدت بانک‌ها با تعیین شرایط مشخصی فعال هستند.

وی اضافه کرد: شبکه بانکی استان در شهرهای (سنندج، مریوان، قروه و کامیاران) دارای وضعیت قرمز ناشی از شیوع ویروس کرونا با حضور حداقل ۵۰ درصد کارکنان فعالیت خواهند کرد.

رییس شورای هماهنگی بانک‌های کردستان افزود: در سایر شهرهای استان که در وضعیت نارنجی هستند شبکه بانکی با حضور حداقل دو سوم کارکنان دایر و خدمات ارائه می‌کنند.

یوسفی‌قیاسی با اشاره به اینکه بانک‌ها یکی از مستعدترین اماکن برای شیوع بیماری هستند، گفت: بانک‌ها بخاطر نقش حیاتی که در اقتصاد دارند امکان تعطیلی آنها وجود ندارد لذا از مردم استان تقاضا می‌شود برای انجام امور بانکی خود از سامانه‌های غیرحضوری و آنلاین استفاده کرده و از حضور غیر ضروری در شعب پرهیز کنند.

وی تاکید کرد: بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا و دستور استاندار کردستان برای حفظ سلامت ارباب رجوع و کارکنان بانک‌ها، ورود مشتری باید بر اساس ظرفیت شعبه باشد ضمن اینکه از هنگام ورود به شعب کنترل لازم انجام می‌شود.

رییس شورای هماهنگی بانک‌های کردستان با اشاره به اینکه کارکنان بانک‌ها از هیچ تلاشی برای ارائه خدمات بهتر دریغ نمی‌کنند، یادآور شد: از شهروندانی که بنابر ضرورت به شعب مراجعه می‌کنند درخواست داریم ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، خودکار شخصی به همراه داشته و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر پنجشنبه در مجموع ۱۳ هزار و ۲۲۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی و ۴۷۶ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

از اسفند پارسال تاکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۸۱۵ هزار و ۱۱۷ نفر رسیده و ۴۳ هزار و ۴۱۷ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

۵۸۳ هزار و ۷۰۴ بیمار هم بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =