سه هزار طرح در استان اردبیل تسهیلات اشتغالزایی دریافت کردند

اردبیل- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اعلام کرد: در اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، سه هزار طرح در یک‌هزار روستا و مناطق عشایری و نیز شهرهای کم‌جمعیت این استان تسهیلات اشتغال‌زایی کم‌بهره دریافت کردند.

قاسم رحیمی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، با اشاره به پرداخت سه هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات برای طرح‌های اشتغال‌زای روستایی و عشایری استان اردبیل گفت: با اجرای این طرح‌ها، زمینه اشتغال سه هزار و ۵۰۰ نفر در استان اردبیل فراهم شده است.

وی از پرداخت ۹۵ درصدی سهم استان اردبیل از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری خبرداد و افزود: پرداخت تسهیلات به طرح‌های مصوب اشتغال‌زای مناطق روستایی و عشایری این استان ادامه دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اضافه‌کرد: در اجرای طرح اعطای تسهیلات در قالب اشتغال پایدار روستایی و عشایری، ۱۳ هزار نفر متقاضی در سطح این استان در سامانه "کارا" ثبت‌نام کرده‌اند.

وی اظهارداشت: تاکنون طرح اشتغال‌زای پنج هزار نفر از متقاضیان به ارزش هشت هزار میلیارد ریال برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل استان معرفی شده است و پرداخت تسهیلات این طرح‌ها ادامه دارد.

رحیمی همچنین گفت: طرح اشتغال روستایی یکی از طرح‌های موفق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت گشایش امر اشتغال و جلوگیری از مهاجرت از مناطق روستایی بوده و تاکنون نتایج خوبی داشته است.

وی افزود: تسهیلات حمایتی اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان اردبیل برای طرح‌های ایجادی، توسعه‌ای و سرمایه در گردش در مناطق روستایی و عشایری و نیز شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت توسط بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: اعطای تسهیلات با توجه به رسته فعالیت‌های بومی استان و با ارزیابی اهلیت سرمایه‌گذاران و متقاضیان تسهیلات انجام شده و نظارت سه مرحله‌ای نیز همزمان با عطای تسهیلات انجام می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =