هوای استان سمنان سرد و بارانی می‌شود

سمنان- ایرنا- هواشناسی استان سمنان با اعلام هشدار سطح نارنجی، برای بیشتر نقاط استان در روزهای آینده بارش باران و برف، و مه‌آلودگی و برای ارتفاعات کولاک پیش‌بینی کرد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان عصر پنجشنبه به ایرنا گفت: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره و نقشه های پیش یابی، وضعیت جوی روزهای آتی از روز جمعه متاثر از سامانه بارشی ناپایدار خواهد بود.

ایرج مصطفوی در توصیف سامانه بارشی مورد انتظار، افزود: نوع مخاطره ناشی از این سامانه به صورت بارش باران و برف، مه آلودگی، وزش باد شدید، احتمال کولاک و منطقه اثر آن به صورت بارش باران در غالب نقاط استان و با شدت بیشتر در نیمه غربی پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان برای ارتفاعات و نواحی کوهستانی و سردسیر استان بارش باران و برف پیش‌بینی کرد و گفت: وزش باد شدید در روز یکشنبه در برخی نقاط به ویژه در نواحی شمالی و شرقی دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: احتمال کولاک در نواحی کوهستانی نیز دیگر نتیجه حضور این سامانه ناپایدار در استان سمنان است.

مصطفوی بیان کرد: احتمال جاری شدن رواناب و سیلابی شدن مسیلها، لغزندگی و احتمال اختلال در تردد در محورهای استان به دلیل بارش باران و برف و یخبندان، مهمترین نکات قابل توجه در روزهای آینده است.
وی گفت:  پرهیز از تردد غیر ضروری، اجتناب از کوهنوردی، لایروبی مسیلها و آبراهها، احتیاط در تردد در محورهای شمالی و کوهستانی به دلیل بارش باران و برف، لغزندگی، کاهش دید افقی و احتمال اختلال در تردد، تمهیدات پیشگیرانه لازم در حفاظت از محصولات کشاورزی، مهمترین توصیه های هواشناسی سمنان است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان زمان پایان فعالیت این سامانه بارشی در استان را روز یکشنبه دانست و افزود: دمای هوای شهر سمنان امروز کمینه پنج و بیشینه ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود و روز یکشنبه دمای هوای برخی نقاط استان مانند مهدیشهر، شهمیرزاد، شاهرود و رضوان به صفر و زیر صفر درجه می رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =