صیانت از آرمان‌های نظام اسلامی رویکرد اصلی بسیج است

تربت‌حیدریه- ایرنا- فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه تربت‌حیدریه، صیانت از آرمان‌های نظام اسلامی را رویکرد اصلی بسیج عنوان کرد و گفت: در هفته گرامیداشت بسیج، ۱۲۰ عنوان برنامه در این شهرستان پیش‌بینی شده که اجرای طرح "مسجد سنگر سلامت" از مهمترین آنهاست.

سرهنگ احمد ناصری‌موحد روز پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان افزود: بسیج پدیده ای بی‌سابقه در نظام اسلامی است و در کشورهای مختلف تشکیل گروههای مقاومت مردمی با الگوپذیری از بسیج را شاهد هستیم اما جنس بسیج در ایران با بسیج در کشورهای دیگر متفاوت است.

وی با بیان اینکه بسیج شجره طیبه‌ای است که امام راحل آن را پایه گذاری کردند تا در حفظ دستاوردها و رسیدن به اهداف و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی به عنوان بازوی تنومند نظام عمل کند، ادامه داد: نیروی بسیج به عنوان تجلی‌گاه اخلاق و خدمتگزار در همه ابعاد جامعه اسلامی با محوریت ولایت فقیه و اصل گفتمان انقلابی‌گری به عنوان یک نیروی زنده و پویا توانست خدمات شایانی را به کشور ارایه دهد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه تربت‌حیدریه شجره طیبه بسیج را یک نیروی مردمی و در خدمت نظام  اسلامی دانست و گفت: این نیرو متناسب با شرایط روز جامعه نشاط و پویایی دارد و بگونه‌ای پاک بودن این شجره طیبه از هر منظر قابل رویت است و می‌توان از اخلاص، معنویت، شهامت و شجاعت، ایستادگی، ایثار و مقاومت به عنوان میوه‌های این درخت تنومند یاد کرد.

وی از اجرای هفت رزمایش همزمان با گرامیداشت هفته بسج در تربت‌حیدریه خبر داد و افزود: نخستین رزمایش، ایثار و شهادت با محوریت تجلیل از رزمندگان و ایثارگران و مدافعان سلامت است و در ادامه نیز رزمایش امر به معروف و نهی از منکر با محوریت توصیه به مردم برای رعایت مسایل بهداشتی و استفاده از ماسک و همچنین رزمایش امنیتی و عملیاتی با محوریت گشت رضویون در هفته بسیج برگزار می‌شود.

سرهنگ ناصری موحد ادامه داد: همچنین رزمایش کمک مومنانه با محوریت تهیه و توزیع بسته‌های کمک معیشتی و بهداشتی برای نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از ویروس کرونا در روز پنجم آذرماه همزمان با سالروز تشکیل بسیج مستضعفین در شهرستان تربت‌حیدریه برگزار می‌شود.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =