۲۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 757
کد خبر: 84116228
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اتحادیه اروپا به دنبال تحریم ترکیه درباره شرق مدیترانه

تهران – ایرنا – هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان امروز پنجشنبه گفت که رهبران اتحادیه اروپا در اجلاس ماه دسامبر(آذر-دی) ممکن است تحریم‌های جدید علیه ترکیه را در ارتباط با اقدامات این کشور در شرق مدیترانه بررسی کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از اسپوتنیک، ‌ ماس پیش از نشست وزیران امور خارجه اروپایی گفت: هر بار تحرکات جدیدی را شاهد هستیم و متاسفانه این مساله بر عهده ترکیه است. اگر اقدامات و اظهارات تحریک‌آمیز همانند سفر اردوغان به شمال قبرس ادامه یابد و شاهد نشانه مثبتی از ترکیه تا ماه دسامبر نباشیم، بحث‌های دشواری در اجلاس سران اروپایی در ماه دسامبر خواهیم داشت.

ترکیه مناقشه‌هایی با کشورهای یونان و قبرس درخصوص مرز دریایی و وسعت مناطق اقتصادی انحصاری این کشورها در شرق مدیترانه داشته است. آتن و نیکوزیا مخالفت خود را حضور شناورهای اکتشافی ترکیه در آب‌های مورد مناقشه این کشورها ابراز کرده‌اند.

مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در ماه سپتامبر (شهریور) گفت که انتظار ندارد اتحادیه اروپا ترکیه را تحریم کند و مدعی شد که این اتحادیه موضع واحدی در این خصوص ندارد.

دفتر ریاست جمهوری قبرس هم روز شنبه سفر رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه به بخش ترک‌نشین در شمال قبرس را اقدامی تحریک‌آمیز، بی‌سابقه و نقض قوانین بین‌المللی خواند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha