۵۱۸ معتاد متجاهر در کردستان جمع‌آوری شدند

سنندج - ایرنا - رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی کردستان گفت: بعد از ابلاغ پروتکل بهداشتی مربوط به متعادان متجاهر در دوران کرونایی، ۵۱۸ نفر از این افراد در شهرهای مختلف استان شناسایی، جمع‌آوری یا دستگیر شدند.

سرهنگ فرامرز شاکری روز پنجشنبه در گفت و با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این افراد در راستای ارتقای امنیت اجتماعی جمع‌آوری و به مراکز نگهداری معتادین متجاهر برای ترک اعتیاد منتقل شدند.

وی با بیان اینکه آخرین دوره اجرای طرح امروز بود که ۱۲ نفر دستگیر شدند، افزود: دستورالعمل جمع‌آوری معتادان متجاهر در دوران کرونایی ۱۵ تیر ابلاغ شد و ۲ هفته بعد، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی کردستان طرح را آغاز کردند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی کردستان یادآور شد: با توجه به شیوع ویروس کرونا این افراد ۷۲ ساعت در بازداشت بودند.

سرهنگ شاکری تاکید کرد: در این مدت از آنان تست ابتلای به ویروس کرونا اخذ شد تا در صورت مثبت بودن به مرکز درمانی و در غیر این صورت به کمپ‌های ترک اعتیاد تحویل شوند.

به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا جمع آوری معتادان متجاهر در شهرها از اسفند سال گذشته تا تیر امسال متوقف شد و پس از تدوین پروتکل‌های بهداشتی ویژه، اجرای این طرح مجددا از سر گرفته شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =