خودروهای غیربومی در شهر مریوان جریمه می‌شوند

سنندج - ایرنا - فرماندار مریوان گفت: در شرایط کرونایی برغم توریستی و مسافر پذیر بودن این شهرستان، تردد خودروهای غیربومی در شهر ممنوع بوده و متخلفات توسط پلیس راهور جریمه می‌شوند.

آرتیکاس اقبال روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و در پاسخ به پیگیری‌های مردم و مطالبات افکار عمومی در راستای قطع زنجیره انتشار و انتقال ویروس کرونا، طرح ممنوعیت تردد از امروز اجرا شده است.

می با اشاره به اینکه مریوان کماکان در وضعیت قرمز ابتلا به بیماری کووید ۱۹ قرار دارد، افزود: ستاد شهرستانی مدیریت کرونا تصمیم گرفته در کنار اجرای مصوبات ستاد ملی بدلیل شیوع بیماری و رشد آمار مبتلایان و فوتی‌های شهرستان، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها به مراجعه کنندگانی که از ماسک استفاده نکنند، خدمت ندهند.

اقبال یادآور شد: همچنین در ۲ هفته آینده مشاغل گروه‌های ۲، سه و چهار تعطیل خواهند بود اما گروه یک به علت الزام تامین مایحتاج و کالاهای ضروری مردم به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی، باز هستند.

وی اضافه کرد: در این مدت ورود خودروهای شخصی با پلاک‌های غیر بومی به شهرستان ممنوع بوده و پلیس راه مانع از ورود و خروج آنها خواهد شد و پلیس راهور نیز در داخل شهر در صورت مشاهده خودروی پلاک غیر بومی آنها را جریمه می‌کند.

طبق اعلام ستاد مدیریت بیماری کرونا مریوان هم اکنون در این استان ۹۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ بستری هستند و ابتدا تا کنون ۸۲ نفر بر اثر این ابتلا به این بیمار جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =