اقامه نمازجمعه در ۲۸ شهر و روستای یزد لغو شد

یزد- ایرنا- رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه یزد گفت: با توجه به موج سوم شیوع کرونا برای حفظ سلامتی شهروندان برای ششمین هفته متوالی فردا ( جمعه )، برابر ۳۰ آبان‌ماه ۱۳۹۹ در ۲۸ شهر و روستای این استان نماز عبادی، سیاسی این روز برگزار نمی‌شود.

حجت‌الاسلام سید جمال‌الدین نجم‌الهدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همکاری عموم مردم به خصوص نمازگزاران جمعه با مسوولان امر نقش مهمی در پیشگیری از ویروس کرونا دارد.

وی با تشکر از همراهی مردم مومن در رعایت نکات بهداشتی ادامه داد: برگزاری نماز عبادی، سیاسی جمعه در هفته‌های آینده بر اساس شرایط بهداشتی با هماهنگی نهادهای ذی‌ربط اطلاع‌رسانی می‌شود.

پیرو درخواست ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا برای حفظ سلامتی مردم، تعطیلی محل‌های اقامه نمازجمعه از نهم اسفند سال گذشته در استان یزد آغاز شده است.

نمازجمعه طبق روال عادی در ۲۱ شهر و هفت روستای پرجمعیت استان یزد اقامه می‌شود.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز( چهارشنبه) گفته بود که حدود ۵۰ درصد بیماران کووید- ۱۹ که در آی. ‌سی.‌یو بستری می‌شوند، فوت می کنند و از هر ۱۰ هزار نفر فرد مبتلا چهار نفر دوباره درگیر این بیماری می‌شوند.

سیما سادات لاری افزود: طبق معیار سازمان جهانی بهداشت نتیجه تست پی .سی .آر معیار اعلام آمار کروناست و در تمامی دنیا قرار این بوده این طور اعلام می کند که این تست ها حدود ۴۰ درصد خطا دارند و افراد مثبت حتما بیمار هستند اما افرادی که تست آنها منفی است، ممکن است بیمار باشند.

وی گفت: در اوایل شیوع کرونا سیستم ثبت آماری دقیق نداشتیم و  همه دنیا دستپاچه بودند، ما هم در ایران کیت کمی داشتیم، در آمارها در مورد ابتلاها خیلی مانور نمی دهیم، تعداد موارد ابتلا افزایش پیدا کرده است خیلی از فوتی ها ممکن است منظور نشده باشد. البته در منطقه بهترین سیستم ثبت آماری را داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها