برگزیدگان پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی معرفی شدند

اصفهان - ایرنا - برگزیدگان بخش‌های مسابقه‌ای پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی، عصر روز پنجشنبه در آیین اختتامیه این رویداد در اصفهان، معرفی و تجلیل شدند.

به گزاش ایرنا، پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی روز چهارشنبه بیست و هشتم آبان در اصفهان آغاز بکار کرد و پس از ۲ روز برگزاری، امروز با معرفی برترین فن‌آفرینان، طراحان کسب و کار و سرمایه‌گذاران، به کار خود پایان داد.

نفرات برتر بخش طراحان کسب و کار به ترتیب حسین بهرامی با طرح استخراج فلزات سنگین از قیر طبیعی، فرید ملک احمدی با طرح دستگاه بُرش قطعات غیرفلزی و علی رمضانی با طرح ساخت فرومون جنسی حشرات برای کنترل و مبارزه با آفات گیاهی معرفی شدند و مورد تقدیر قرار گرفتند.

همچنین رتبه‌های اول تا سوم فن‌آفرینان برتر در بخش شرکت‌های نوپا به ترتیب سیدمهدی موسوی با طرح دستگاه لیزر حک و بُرش فوق دقیق، سیدمحمد سمن بوی با طرح تولید و نصب تجهیزات جمع‌آوری و بازیافت بخار بنزین و سمیرا کوشکستانی با طرح ساخت دستگاه تحریک الکتریکی حوزه شنوایی برای کاربرد در تست‌های شنوایی و تسکین بیمارای وزوز گوش معرفی شدند.

فن‌آفرینان برتر در بخش شرکت‌های رشدیافته نیز به ترتیب محمدعلی چمنیان با طرح تجهیزات یکپارچه تغذیه سیستم‌های مخابراتی مخصوص فضای باز و محمد شریعتمداری با طرح تولید کلسیم هیپوکلریت پایدار به روش ترکیبی انتخاب شدند.

برگزیدگان بهترین ارائه در بخش فرصت‌های سرمایه‌گذاری نیز به ترتیب سمیرا کوشکستانی با طرح ساخت دستگاه تحریک الکتریکی حوزه شنوایی، سیدمُبین زمانی با طرح دیجیتال سازی بارنامه‌های کاغذی و علی رمضانی با طرح ساخت فرومون جنسی حشرات مورد تقدیر قرار گرفتند.

جایزه ویژه فناوری صنعت ساز دکتر شیخ زین‌الدین نیز به محمدعلی چمنیان و محمد شریعتمداری تعلق گرفت؛ این جایزه به برترین طرح‌های فناورانه‌ای که به مرحله تولید انبوه رسیده و بر اساس آن خط تولید یا کارخانه ایجاد شده باشد، اعطا می‌شود.

رُتبه‌های برتر پانزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی از جوایزی مانند تندیس زرین، لوح زرین، گرنت(اعتبار فناوری) صندوق نوآوری و شکوفایی، تسهیلات ارزان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، جایزه نقدی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و جایزه نقدی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بهره‌مند شدند.

همچنین در این جشنواره جوایزی از سوی بنیاد برکت و  فعالان بخش خصوصی به تعدادی از طرح‌های برتر اعطا شد.

رییس جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی گفت: رویکرد اصلی ما در سال جاری این بود که طرح‌های برگزیده جشنواره آماده ارائه به سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی کشور باشد.

جعفر قیصری با بیان اینکه جشنواره شیخ بهایی نمایی از فناوری‌ها و دستاوردهای نوآورانه کشور است، افزود: در این جشنواره ارزیابی‌های دقیق فنی و علمی از طرح های رسیده صورت می‌گیرد تا برگزیدگان، محصولات قابل ارائه به بازار داشته باشند و چالش‌های اساسی کشور حل شود.

دبیر جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی نیز در این مراسم گفت: هدف از بخش‌های مسابقه‌ای جشنواره، توسعه شرکت‌های دانش بنیان و صنعت ساز است و نشست‌های انتقال تجربه نیز با هدف ایجاد بستر مناسب برای معرفی این شرکت‌ها برگزار شد.

عبدالرضا کبیری سامانی با بیان‌اینکه در بخش فرصت‌های سرمایه‌گذاری جشنواره نیز نشست‌های دوجانبه برای تسهیل ارتباط بین فن‌آفرینان و طراحان کسب کار با سرمایه‌گذاران برگزار شد، افزود: جشنواره امسال دارای بخش‌های ویژه‌ای مانند " پُل " برای تعامل مثبت صاحبان ایده با سرمایه‌گذاران، "بیست باش" برای معرفی برگزیدگان دوره‌های قبلی جشنواره بعنوان الگوی موفق،"چارسو" برای نگاهی به سیر تاریخی جشنواره و "طلوع" برای بررسی موفقیت یا شکست تیم‌های فناور بود.

جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود.

این جشنواره در ۲ بخش مسابقه‌ای و غیرمسابقه‌ای برگزار می‌شود که بخش‌ مسابقه‌ای شامل طراحان کسب و کار، فن‌آفرینان و فرصت‌­های سرمایه­‌گذاری است؛ بخش‌های غیرمسابقه‌ای نیز شامل فرصت‌­های سرمایه‌­گذاری، نشست‌های انتقال تجربه و نمایشگاه است.

از آنجا که شیخ‌ بهاء‌الدین محمد عاملی مُتخلص به شیخ‌ بهایی از مفاخر بزرگ جهان اسلام باعث انجام خدمات ارزشمند علمی، فرهنگی و عمرانی در ایران بود برای زنده نگه داشتن یاد او، این جشنواره به 'شیخ ‌بهایی' نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها