استان سمنان در محدودیت‌های جدید کرونایی به چهار بخش تقسیم شد

سمنان- ایرنا- رییس پلیس راهور استان سمنان گفت: شهرستان‌های هشت گانه استان در اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی شامل ممنوعیت ورود وسایل نقلیه با پلاک غیربومی به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی به چهار قسمت تقسیم شدند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ موسی بزرگی روز پنجشنبه در نشست خبری به منظور اعلام جزئیات محدودیت های جدید کرونایی در استان سمنان افزود: با تدبیر فرماندهی انتظامی استان، به دلیل نزدیکی محدوده برخی از شهرستان ها، هشت شهرستان استان سمنان به چهار منطقه تقسیم‌بندی می‌شوند.

وی تاکید کرد: در اعمال محدودیت تردد وسایل نقلیه با پلاک غیربومی، شهرستان های سمنان، سرخه و مهدیشهر به صورت یکپارچه دیده می شود.

بزرگی ادامه داد: در شرق استان سمنان، شهرستان های شاهرود و میامی و همچنین در غرب استان شهرستان های گرمسار و آرادان نیز یکپارچه لحاظ می شود.

وی با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با موضوع محدودیت های جدید که از یکم آذر اعمال می شود بیان کرد: طبق این مصوبه، شهرهای کشور به رنگ‌بندی قرمز، نارنجی، زرد و سفید تقسیم می شود و ورود انواع وسایل نقلیه با پلاک غیربومی به مناطق قرمز و نارنجی ممنوع است.

رییس پلیس راهور استان سمنان با اشاره به وضعیت رنگ‌بندی شهرستان های استان گفت: طبق اعلام ستاد مقابله با کرونا، شهرستان های سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار در وضعیت قرمز و بقیه شهرستان های استان در وضعیت نارنجی قرار دارند و شهرهای واقع شده در این شهرستان ها مشمول طرح محدودیت های جدید کرونایی است.

وی یادآور شد: تردد وسایل نقلیه با پلاک غیربومی در داخل و همچنین خروج آنها از مناطق قرمز و نارنجی بلامانع است ولی از ورود آنها به داخل شهرهای دیگر جلوگیری می شود.

بزرگی با اشاره به مسدودکردن ورودی های مختلف شهرها در اجرای طرح محدودیت های جدید کرونایی از یکم آذر بیان کرد: فقط دو ورودی به شهرها با نظارت کامل ماموران انتظامی برای ورود وسایل نقلیه با نظارت پلیس باز خواهد بود.

رییس پلیس راهور استان سمنان گفت: تردد وسایل نقلیه روستاهای نزدیک به شهرستان ها که پلاک آنها بومی آن شهرستان محسوب می شود بلامانع است.

وی با اشاره به استثناهای تعیین شده در ممنوعیت تردد از یکم آذر افزود: وسایل نقلیه امدادی، درمانی، انتظامی، حمل و نقل بار و مسافر، کارکنان دستگاه های دولتی که محل سکونت آنها با محل کارشان در یک نقطه قرار ندارد، شهروندانی که با مجوز بیمارستان وقت عمل جراحی دارند، افراد دارای احضاریه و مشاغل شب‌کاری، با مجوز قابلیت تردد به شهرها را دارند.

رییس پلیس راهور استان سمنان تاکید کرد: متخلفان از مصوبه ممنوعیت ورود وسایل نقلیه با پلاک غیربومی به شهرهای قرمز ۱۰ میلیون ریال و به شهرهای نارنجی پنج میلیون ریال جریمه می شوند ، این جریمه ها یکبار در ۲۴ ساعت اعمال می شود و پس از ۲۴ ساعت قابل تکرار است.

وی درباره ممنوعیت تردد شبانه در شهرها افزود: طبق اعلام مصوبه جدید، تردد تمام وسایل نقلیه در شهرهای با وضعیت قرمز از ساعت ۲۱ تا چهار صبح فردا ممنوع است.

بزرگی ادامه داد: متخلفان از قانون منع تردد شبانه در شهرهای با وضعیت قرمز کرونایی ۲ میلیون ریال جریمه می شوند.

رییس پلیس راهور استان سمنان از تمام شهروندان خواست با رعایت ممنوعیت های تعیین شده به سلامت جامعه کمک کنند.

طبق اعلام ظهر چهارشنبه سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با فوت۴۸۰ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۲ هزار و ۹۴۱ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =