برخورداری روستاییان آذربایجان‌غربی از آب سالم ۳ درصد بیشتر از کشور

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی گفت: برخورداری روستاییان استان از آب شرب سالم و بهداشتی به ۸۶ درصد رسیده که سه درصد بیشتر از متوسط کشوری است.

علیرضا رضوی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متوسط کشوری برخورداری روستاییان از آب سالم و بهداشتی، ۸۳ درصد برآورد می شود.

وی اضافه کرد: در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید، میزان برخورداری روستاییان از آب شرب سالم و بهداشتی حدود ۷۵ درصد بود که در سال های اخیر با وجود صعب العبور بودن و دور بودن روستاهای غیرمشمول، این رقم ۱۱ درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی ادامه داد: در زمان فعالیت دولت تدبیر و امید، سه هزار و ۲۷۲ میلیارد ریال اعتبار برای آبرسانی به روستاهای استان هزینه شده تا تعداد روستاهای برخوردار به هزار و ۹۶۷ عدد برسد.

رضوی بیان کرد: در حال حاضر حدود ۲۷۰ هزار خانوار روستایی با جمعیت نزدیک به ۹۸۴ هزار نفری از خدمات این شرکت بهره مند هستند.

وی اظهار کرد: امسال نیز ۹۵۳ میلیارد ریال برای آبرسانی به روستاهای آذربایجان غربی مصوب شده که با این اعتبار، ۲۴ روستای این استان صاحب آب آشامیدنی سالم و بهداشتی می‌شوند.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی حدود ۲ هزار و ۸۰۰ روستا دارد که از این میزان نزدیک به ۲ هزار و ۱۰۰ روستا بالای ۲۰ خانوار است.

 سهم جمعیتی روستاییان آذربایجان غربی از جمعیت استان، ۳۴ درصد و حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =