فرماندار: مدارس شهری و روستایی کامیاران تعطیل شد

سنندج - ایرنا - فرماندار کامیاران گفت: طبق مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا، مدارس شهری و روستایی این شهرستان تا زمان بازگشت وضعیت شیوع از قرمز به حالت نارنجی تعطیل است.

مسعود الماسی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس تصمیات ملی کرونا مدارس شهری در شهرستان‌های قرمز تعطیل است اما به علت شیوع ویروس به صورت حاد در روستاهای این شهرها نیز مدارس عالیت نخواهند داشت.

وی اضافه کرد: کامیاران یکی از مبادی ورودی‌ به استان کردستان است که طبق مصوبات ستاد ملی عوامل پلیس راه و انتظامی از روز شنبه اول آذر بشدت ورود و خروج خودروها را در مبادی ورودی این شهرستان کنترل می‌کنند و در صورت تخلف تا یک میلیون تومان جریمه برای خودرو تعیین شده است.

فرماندار کامیاران ادامه داد: همچنین مساجد و مصلی‌ها، آموزشگاه‌های زبان و علوم پایه، موسیقی، تعلیم رانندگی و باشگاه‌های ورزشی خصوصی و دولتی نیز در این مدت (دو هفته ابتدای آذر) تعطیل هستند.

وی با اشاره به اینکه بازاریان شهرستان در حدود ۲ هفته قبل همکاری خوبی با ستاد در تعطیلی بازار داشتند، افزود: در ۲ هفته اول آذر بازار تعطیل و تنها صنوف گروه یک و چاپخانه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

الماسی یادآور شد: ادارات شهرستان نیز با یک سوم ظرفیت نیروی انسانی مجاز به فعالیت هستند و هرگونه تجمع در سطح شهر و برگزاری مراسم عزا، عروسی و جشن ممنوع و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.

طبق اعلام ستاد مدیریت بیماری کرونا کامیاران تعداد مبتلایان قطعی بر اساس آزمایش های انجام شده در شهرستان یک هزار و ۷۱۷ نفر است که این آمار به دلیل عدم مراجعه افراد جهت آزمایش می تواند به مراتب بسیار بیشتر از این هم باشد.

تاکنون ۶۱ نفر نیز در کامیاران جان خود را بر اثر بیماری کووید ۱۹ از دست داده‌اند که بیش از پنج درصد مبتلایان را شامل می‌شود.

در حال حاضر ۴۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان سینای این شهر بستری هستند که از این تعداد پنج نفر بدحال در آی سی یو خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =