هواشناسی مازندران درباره سرما و بالا آمدن آب رودخانه‌ها هشدار داد

ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران با انتشار اخطاریه‌ای نسبت به بارندگی شدید و احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها ، آبگرفتگی معابر ، توفانی شدن دریا و بارش برف در ارتفاعات از بامداد روز شنبه یکم آذر هشدار داد.

به گزارش ایرنا ، هواشناسی مازندرن روز پنجشنبه با انتشار این اخطاریه اعلام کرد که سامانه بارانی که هم اکنون در حال فعالیت در استان است تا اواخر روز مازندران را ترک خواهد کرد و برای روز جمعه آسمانی نیمه صاف و ابری برای استان پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام هواشناشی مازندران از اواخر روز شنبه با نفوذ سامانه بارشی ، افزایش بارندگی همراه با وزش باد نسبتا شدید در استان رخ می دهد که نتیجه احتمالی آن آبگرفتگی در مناطق جلگه ای خواهد بود.

هواشناسی مازندران همچنین در اخطاریه خود وضعیت دریای خزر را از بعد از ظهر شنبه مواج و توفانی پیش بینی و اعلام کرد که ارتفاع امواج دریا در نزدیک ساحل به بیش از ۲ متر خواهد رسید.

هم اکنون فصل صید ماهیان استخوانی در دریای خزر است و دستکم چهار هزار ماهیگیر در قالب ۵۴ شرکت تعاونی صیادی پره در مازندران مشغول صید و صیادی هستند.

هواشناسی مازندران همچنین پیش بینی کرد که در مدت تقویت این سامانه بارشی ، مه آلود شدن ، کاهش دید ، ریزش سنگ ، لغزندگی و اختلال در تردد جاده های کوهستانی از مخاطرات سامانه جدید است.

طبق پیش بینی هواشناسی ، این سامانه بارشی تا روز چهارشنبه هفته آینده مهمان استان مازندران خواهد بود .

برای هفته آینده دمای هوای مناطق جلکه ای در گرم ترین ساعات حداقل ۱۲ درجه و برای مناطق کوهستانی نیز به پنج درجه می رسد.

در حال حاضر نیز ساری با ۱۲ درجه گرم ترین و بلده نور و سیاه بیشه با یک درجه سردترین مناطق استان هستند. همچنین شاهد بارش برف در مناطق کوهستانی هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =