۲۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۸
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 84116162
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش زنان نویسنده دستاورد پربار انقلاب است

خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: نظام جمهوری اسلامی در ارتقای جایگاه واقعی زنان نقش اساسی داشته و ظهور و افزایش زنان نویسنده یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

«احمد طهرانی» روز پنجشنبه در آیین تجلیل از بانوان نویسنده خمین همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی، افزود: قبل از انقلاب شمار  نویسندگان زن کمتر از انگشتان دست بود اما، امروز بسیاری از زنان در حوزه کتاب و نشر فعالیت دارند.
وی بیان کرد: انقلاب اسلامی برای زنان الگوی جدیدی تعریف کرد که در آن زن مسلمان نه به عنوان مصرف کننده فرهنگ بلکه تولید کننده فرهنگ مطرح شد و فارغ از جنسیت توانست جایگاه زن مسلمان را به نمایش بگذارد.
فرماندار خمین اظهار داشت: با عبور از چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی  شاهد حضور بسیاری از زنان فرهیخته به‌عنوان بهترین‌ها در عرصه دانش،نویسندگی، اجرایی و علمی هستیم.
طهرانی در بخشی از سخنانش با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت : کتابخانه‌ها نقش اساسی در آشنایی مردم با بسیاری از علوم ومهارت‌ها دارند و تقویت فرهنگ کتابخوانی در مردم زیربنای توسعه کتابخانه است.
وی گسترش استفاده از فضای مجازی را یکی از دلایل کاهش سرانه مطالعه کتاب به‌ویژه در بین جوانان ونوجوانان عنوان کرد.
فرماندار خمین با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب درباره کتاب و مطالعه گفت: باید طوری برنامه‌ریزی شود که کتاب وکتابخوانی به جایگاه اصلی و واقعی خودش برگردد و برای تحقق این امر مهم تلاش بیش از پیش فرهنگی ضروری است.
طهرانی اضافه کرد: دانش آموزان بیشترین مراجعه کنندگان به کتابخانه هستند و منابع کتاب‌های کمک درسی به روز و جدید راهکار جذب نوجوانان به عضویت در کتابخانه ها و ارتقای سطح مطالعه در بین این قشر مهم از جامعه است.
وی یادآور شد: انجمن کتابخانه‌های خمین و کتابداران این شهرستان در سال جاری حائز رتبه برتر در سطح استان مرکزی شدند.
در این آیین از پنج بانوی نویسنده شهرستان خمین تجلیل شد.
شهرستان خمین در جنوب استان مرکزی است و این شهرستان دارای ۲ انتشارات است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =