۲۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۴
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84116159
۰ نفر

برچسب‌ها

کتابدار و کتابخوان نمونه استان اردبیل، برتر کشوری شدند

اردبیل- ایرنا - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: کتابدار کتابخانه‌ عمومی شهرستان مشگین‌شهر و کتابخوان شهرستان کوثر مقام برتر کتابدار و کتابخوان کشوری را کسب کردند.

به گزارش ایرنا، پروانه رضا قلی‌زاده روز پنجشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی خلخال افزود: در آیین ویژه‌ای که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و به صورت مجازی برگزار شد از خدمات فرهنگی فاطمه زیادپور، کتابدار کتابخانه عمومی میرزا قاسم پریخانی به عنوان کتابدار منتخب بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با ارسال لوح تقدیر قدردانی شد.

وی اظهارداشت: بهره‌گیری ازظرفیت  فضای مجازی در جهت تبلیغ و ترویج فرهنگ کتابخوانی، معرفی منابع مفید، ارائه خدمات متنوع، خلاقانه و خودجوش برای گروه‌های سنی و اهتمام در انجام و ظایف محوله از اهم اقدامات فرهنگی این کتابدار منتخب عنوان شده است.

او اضافه کرد: در این مراسم مجازی از سیده حدیث شجاع‌الدین، عضو کودک کتابخانه عمومی ولایت بخش فیروز شهرستان کوثر نیز به عنوان کتابخوان منتخب کشوری تجلیل شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل با بیان اینکه ‌استقبال مردم  این استان از برنامه‌های کتابخوانی در شرایط کرونا رضایت‌بخش است، افزود: از ابتدای امسال بخش زیادی  از فعالیت‌های کتابخانه‌ای تعطیل شده ولی وظیفه و رسالت توسعه فرهنگ کتاب در فضای مجازی با اعتقاد و علاقه راسخ ادامه دارد.

وی اظهارداشت: در این ایام که شرایط برای ارائه خدمات به علاقه‌مندان کتاب سخت شده، کتابداران سراسر کشور سعی و تلاش خود را انجام می‌دهند تا با شیوه‌های جدید رغبت و انگیزه به کتاب و کتابخوانی را افزایش دهند.

رضاقلی‌زاده  گفت: همکاران ما در نهاد کتابخانه‌های عمومی با تهیه و تولید محصولات نرم‌افزاری و همچنین کلیپ‌های متعدد در خدمات علاقه‌مندان به کتاب هستند تا فاصله بین مردم و کتابخوانی به وجود نیاید.

او  اضافه کرد: هر چند سالن‌های کتابخوانی بسته شده اما خدماتی که ما در فضای مجازی برای مخاطبان ارائه می‌کنیم، مملو از تنوع است و  این حرکت همچنان در سال جاری ادامه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =