ظرفیت ترمینال بین المللی فرودگاه اصفهان ۹ هزار متر توسعه یافت

اصفهان - ایرنا - عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: ظرفیت ترمینال فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در حوزه پروازهای بین المللی به بهره برداری از طرح توسعه ۶ هزار متر مربع به ۱۵ هزار متر مربع افزایش یافت.

به گزارش ایرنا،  ۲ طرح توسعه فرودگاهی با اعتبار ۲ هزار و ۶۵۴ میلیارد ریال روز پنجشنبه با دستور رییس جمهوری در اصفهان به بهره برداری رسید.

این طرح‌ها شامل طرح توسعه ترمینال پروازهای بین المللی و تاسیسات مربوطه و توسعه و بهسازی پارکینگ هواپیما (اپرون) می شود که با بهره برداری از طرح توسعه ترمینال پروازهای بین المللی فرودگاه اصفهان مساحت این ترمینال از ۶ هزار متر به ۱۵هزار متر مربع افزایش پیدا کرد و یک هزار متر مربع نیز به موتورخانه و تاسیسات آن اختصاص یافت.

این ترمینال با اعتبار ۷۶۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران احداث شده است.

علی رستمی در مراسم افتتاح طرح‌های یاد شده افزود: ظرفیت فرودگاه اصفهان در حوزه پروازهای داخلی و بین المللی از ۲.۵ میلیون مسافر به ۳.۵ میلیون نفر مسافر افزایش پیدا کرد.

وی ادامه داد: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران این طرح را با دستور وزیر راه و شهرسازی برای افزایش ظرفیت و روان‌سازی پروازها و ارتقای سطح خدمات با هدف توسعه خدمات‌رسانی به آحاد مردم و آماده‌سازی فرودگاه‌ها بعنوان یکی از زیرساخت‌های مهم کشور و دروازه طلایی ورود به شهر و جذب گردشگر بین المللی و داخلی اجرا کرد.

عضو هیات مدیره و راهبر حوزه معاونت برنامه‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اظهار داشت: اصفهان از جاذبه‌ها و قابلیت‌های بالایی طبیعی و تاریخی با ارزش در زمینه گردشگری برخوردار است.

وی اضافه کرد: این شهر از گذشته تا امروز بدلیل توانمندی در صنعت و اقتصاد، بعنوان قطب مهم گردشگری و صنعتی ایران مطرح بوده است.

رستمی با اشاره به اینکه ارزش روز این پروژه ۱۸۸ میلیارد تومان است بیان کرد: به‌دلیل اهمیت و جایگاه فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان در کشور بعنوان فرودگاه احتیاطی و جایگزین برای فرودگاه‌های پایتخت، احداث و تکمیل طرح ترمینال پروازهای بین المللی، احداث و تکمیل موتورخانه و همچنین توسعه و بهسازی پارکینگ هواپیما را در فرودگاه اصفهان در دستور کار قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این امکان نشست و برخاست ۲ پرواز بین‌المللی در ساعت بطور همزمان در فرودگاه اصفهان وجود داشت اما این ظرفیت با بهره‌برداری از به پنج پرواز همزمان افزایش پیدا کرده است.

عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه این ظرفیت خوبی را برای فرودگاه اصفهان ایجاد می‌کند تصریح کرد: بستر هوشمندسازی و ارتقای کیفیت خدمات فرودگاه  در این طرح فراهم شده است و  بخش دیگر هم با تجهیز امکانات در آینده انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه پروازهای بین‌المللی برای مسافران استرس زا ست ادامه داد: در حوزه رعایت الزامات بین المللی برای ارتقای خدمات فرودگاهی در این ترمینال با تجهیزات خوبی که در بخش موتورخانه قرار گرفت ظرفیت تهویه متبوع برای مسافران افزایش پیدا کرد.

 به گفته وی هوای مطبوع در ترمینال‌ها، در شرایط امروز برای استرس زدایی از مسافران از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 ظرفیت پارکینگ هواپیما فرودگاه اصفهان ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرد

رستمی با اشاره به توسعه و بهسازی پارکینگ هواپیما ( اپرون) اظهار داشت: ظرفیت فرودگاه اصفهان در حوزه پارکینگ با بهره برداری از این طرح ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرد.

وی افزود: پیش از این ۱۰ موقعیت پارک هواپیما در فرودگاه اصفهان وجود داشت اما امروز با بهره‌برداری از طرح توسعه و بهسازی پارکینگ هواپیما به ۲۰ موقعیت پارکینگ هواپیما افزایش پیدا کرده است.

عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: اهمیت احداث این پروژه علاوه بر افزایش تعداد پارکینگ هواپیما، با توجه به اینکه فرودگاه اصفهان بدلیل قرار گرفتن در مرکز کشور بعنوان فرودگاه احتیاطی برای پایتخت محسوب می‌شود، از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی اضافه کرد: در مجموع ۲۶۵ میلیارد تومان برای پروژه‌های فرودگاه اصفهان هزینه شده است که امروز بهره برداری از آنها با دستور رییس جمهور آغاز شد.

رستمی خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح‌ها از توان داخلی و معماری و هنر سنتی اصفهان در سقف و ساخت ستون‌های این ترمینال استفاده شده است .

امروز بهره‌برداری همزمان از ۱۰ پروژه فرودگاهی، ۶۳ کیلومتر از آزادراه کنارگذر شرقی اصفهان، ۹۷ کیلومتر از کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب و باند دوم کنارگذر کرمان به ارزش ۳۱۴۳ میلیارد تومان با حضور رییس‌جمهوری در سراسر کشور آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =