تاکید وزیر علوم بر جلوگیری از وقفه پروژه‌های دانشجویی

تهران-ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور بخشنامه‌ای به دانشگاه‌ها نسبت به جلوگیری از هر گونه وقفه در پروژه‌های حساس و در حال اجرای دانشجویان تحصیلات تکمیلی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، منصور غلامی روز پنجشنبه با ابلاغ بخشنامه ای به دانشگاه ها اعلام کرد که پشتیبانی از فعالیت آموزشی که از طریق سامانه های آموزش الکترونیکی در حال اجرا است با حضور و با انجام وظیفه از طریق دورکاری ضروری است.

در ادامه این بخشنامه آمده است: تدابیر لازم برای جلوگیری از هر گونه وقفه در پروژه های حساس و در حال اجرای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و حضور آنها در چارچوب مقررات بهداشتی در محل انجام تحقیقات اتخاذ شود.

بند سوم این بخشنامه تاکید می کند: با توجه به اینکه اسکان تعدادی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی در خوابگاه ها با رعایت دستورالعمل های بهداشتی انجام گرفته و خوابگاه محل سکونت آنها تلقی می شود، ادامه سکونت دانشجویان یاد شده که به تشخیص دانشگاه ضروری است، با لحاظ نکات بهداشتی  تامین فضای مناسب میسر شود.

بند پایانی این بخشنامه می افزاید: حضور کارکنان بر انجام امور مربوط به حفاظت فیزیکی و حفاظت از تاسیسات ضروری است.

وزیر علوم در پایان این بخشنامه تاکید کرده است که با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در شرایط خاص کنونی و اعمال دقت بیشتر، تصمیم های مقتضی اتخاذ شود.

به گزارش ایرنا، این بخشنامه برای اجرایی کردن بخشنامه ۲۷ آبان ۹۹ رییس سازمان اداری و استخدامی کشور همچنین پاسخگویی به نگرانی دانشگاهیان به دانشگاه ها ابلاغ شد.

با شیوع ویروس کرونا در کشور، کلاس های درس دانشگاه ها از اسفندماه ۹۸ تعطیل و کلاس های الکترونیکی جایگزین آموزش های حضوری شد. در سال تحصیلی جاری هم روال آموزش های الکترونیکی با زیرساخت های فنی تر و گسترده تر ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =