۲۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۰
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 84116129
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

محدودیت های تردد درون شهری در کرج اعلام شد

کرج - ایرنا - معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج زمان تردد درون شهری در این شهرستان را به مدت ۲ هفته در قالب طرح محدودیت کرونایی اعلام کرد.

غفور قاسم پور روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: تردد درون شهری در کلانشهر کرج و مرکز استان البرز به مدت ۲ هفته از ساعت ۲۱ تا  چهار بامداد ممنوع است.

وی ادامه داد: در اجرای محدودیت ها ۲ استان البرز و تهران یکپارچه دیده شده اند و بر این اساس تردد هرگونه خودرو بین ۲ استان مذکور (محورهای تهران غرب – تهران شرق و بالعکس) بلامانع خواهد بود.

 قاسم پور گفت: پلاک های بومی اجازه تردد در دیگر شهرها را ندارند و در صورت ورود به  شهر دیگر با جریمه سنگینی روبرو خواهند شد، چرا که ورود و خروج از شهر قرمز به شهرهای دیگر ممنوع است.

وی بیان داشت: ورود به شهرهای قرمز، نارنجی و زرد ممنوع است و جریمه پنج میلیون تا ۱۰ میلیون ریالی اعمال  خواهند شد.

فرماندار کرج گفت: تردد خودروهای دارای پلاک های غیر بومی"ساکن" در شهر مربوطه بدون مانع می باشد و در  مبادی ورودی و خروجی استان از ورود خودروهای غیربومی جلوگیری می شود؛ ایستگاه های گشت بازرسی در محورهای منتهی به امیرکبیر – کندوان،  اتوبان (کرج – قزوین) ، (کرج – نظر آباد) و ( کرج – اشتهارد) مستقر خواهند شد.  

وی بیان داشت: جرایم ناشی از نقض قوانین توسط دوربین‌های نظارتی اعمال می شود و پزشکان و کادر درمان ساکن در سایر استانها برای ورود به مرکز استان در شرایط قرمز با مجوز پیش بینی شده از ایستگاه های مستقر در ورودی شهر تردد خواهند داشت، بنابراین عبور و مرور آنها در داخل شهر بدون مانع خواهد بود. 

فرماندار کرج افزود: مسوولیت اجرای صحیح قوانین مرتبط با ترددها پلیس راهنمایی و رانندگی است و ستاد شهرستان بعنوان ناظر بر حسن اجرای طرح نظارت خواهد داشت.

وی یاد آور شد: به دنبال  ابلاغ طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های بیماری کووید ۱۹ در کشور از سوی کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، طرح محدودیت های کرونایی از اول آذرماه در شهرستان کرج   براساس تست‌های پی سی ار مثبت در هر منطقه و شمار بستری روزانه بالای ۳۰۰ نفر از  بیماران است.

قاسم پور گفت: بر این اساس تمام شهرهای شهرستان کرج در مرکز استان البرز در شرایط قرمز قرار می گیرند.

وی افزود: محدودیت های ترددها و فعالیت ها در مرکزیت شهرهای کرج ،محمدشهر ،ماهدشت ،کمالشهر،گرمدره، آسارا شامل بخش های اداری، تجاری، خدماتی و بازرگانی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی می باشد.

 زمان آغاز اجرای طرح محدودیت ها، اول آذرماه سال ۹۹ است و متناسب با روند  و وضعیت بیماری در شهرها، زمان محدودیت‌ها استمرار یا کاهش خواهد یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =