۴۰ درصد مردم آستارا ماسک می‌زنند

آستارا - ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا گفت: مطابق بررسی‌ها ۴۰ درصد مردم این شهرستان از ماسک استفاده می‌کنند و متاسفانه تداوم کم‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی سبب تغییر وضعیت از نارنجی به قرمز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ فرید بصیری مقدم روز پنجشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در فرمانداری آستارا گفت: ۹۸ تخت بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان فعال اما توان و ظرفیت نیروهای بخش درمان رو به کاهش است.

وی بیان کرد: تخت های بخش های داخلی و جراحی به بیماران کرونایی اختصاص یافته و تکمیل شده است و اگر وضعیت اینگونه پیش برود، باید مسئولان به فکر بیمارستان صحرایی باشند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در شهرستان آستارا با کمبود دارو و تجهیزات پزشکی و وسایل بهداشتی مواجه نیستیم اما کمبود نیروی انسانی در بیمارستان و نبود متخصص عفونی ملموس است.

بصیری مقدم گفت: دیروز جوان ۳۲ ساله ای به دلیل ابتلا به کرونا فوت کرد و هفت عضو یک خانواده به دلیل ابتلا به این بیماری بستری هستند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا اضافه کرد: استفاده از ماسک تا ۹۵ درصد از انتقال ویروس کرونا جلوگیری می کند و مردم، استفاده از ماسک را جدی بگیرند.

سرپرست بیمارستان شهید بهشتی آستارا هم اظهار کرد: ۵۱ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان بستری هستند و از شیوع کرونا تا امروز ۱۰۳ نفر در آستارا به علت ابتلا به کرونا جان باخته اند.

حسین احمدی گفت: هیچ هزینه ای بابت آزمایش کرونا از افراد بالای ۶۵ سال و مادران باردار دریافت نمی شود و خدمات رسانی در اورژانس و سایر بخش ها برای بیماران مختلف ادامه دارد.

شیوع بیماری کرونا در جهان خسارات مالی و جانی بر جا گذاشته و رعایت پروتکل های بهداشتی بهترین راهکار پیشگیری از آن است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =