امسال ۳ کتابخانه عمومی در شهرستان سامان راه‌اندازی می‌شود

شهرکرد- ایرنا- فرماندار سامان گفت: با توجه به ضرورت‌های موجود و امید به همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا تلاش ما بر این استان که امسال سه باب کتابخانه عمومی در این شهرستان ایجاد شود.

کمال اکبریان روز پنجشنبه در آیین تجلیل از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی شهرستان سامان افزود: هم اینک ۲ کتابخانه عمان سامانی و شهید جعفرزاده در این شهرستان فعال است اما با توجه به جمعیت و استقبال مردم نیاز به کتابخانه‌های بیشتری وجود دارد.

وی ادامه داد: در همین راستا یک باب کتابخانه خیرساز در روستای چلوان در حال احداث است که به زودی تکمیل می‌شود و مردم فرهنگ‌دوست و کتابخوان منطقه می‌توانند از این امکان برخوردار شوند.

اکبریان با بیان اینکه روستای شوراب صغیر به عنوان پرجمعیت‌ترین روستای این شهرستان نیازمند کتابخانه عمومی است، تصریح کرد: با توجه به تقاضاهای مردمی و وعده همکاری دهیار و شورای روستا امید است به زودی عملیات اجرایی کتابخانه در این روستا نیز آغاز شود.

فرماندار سامان خاطرنشان کرد: شهر هوره نیز که در سال‌های اخیر از روستا به شهر تبدیل شده از امکان کتابخانه عمومی محروم است و ضرورت دارد که یک کتابخانه نیز در این شهر ایجاد شود که این موضوع نیز با همکاری شورا و شهردار به زودی محقق می‎شود.

به گزارش ایرنا، شهرستان سامان در ۲۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

۲۴ آبان ماه تا یکم آذرماه به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =