۸۰ هزار دانش‌آموز مازندرانی عضو شبکه شاد نیستند

ساری - ایرنا - معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران گفت که در حال حاضر ۷۹ هزار و ۱۹۴ دانش‌آموز استان در شبکه شاد عضو نیستند.

محمد شعبانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا آمار دانش آموزان عضو شبکه شاد در استان را ۴۲۹ هزار و ۳۱۲ نفر معادل ۸۴.۴۲ درصد کل جمعیت دانش آموزی اعلام کرد.

وی آمار دانش آموزان مازندرانی عضو نشده در شبکه شاد را زیاد توصیف کرد و توضیح داد : البته ۳۰ هزار نفر از این تعداد در مدارسی با جمعیت کمتر از ۵۰ نفر تحصیل می کنند که نیازی به شبکه شاد ندارند و بقیه هم به نوع دیگری در حال گذراندن سال تحصیلی هستند.

شعبانی نبود نام بخشی از دانش آموزان در شبکه شاد را هم به خاطر خروج سهوی یا عمدی خودشان دانست و گفت : بازگشت دوباره دانش آموزان به کلاس های شاد زمانبر است که البته یکی از معایب و ایرادات این شبکه محسوب می شود. 

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران حضور دانش آموزان در شبکه ها و گروه های مجازی دیگر را نیز از دلایل غیبت بخشی از دانش آموزان در شبکه شاد برشمرد و افزود که این دانش آموزان به دلیل سرعت پایین شبکه شاد از اپلیکیشن های دیگر استفاده می کنند.

وی تحصیل برخی دانش آموزان در کلاس های چند پایه را هم از دیگر دلایل عدم ورود به شبکه شاد دانست و گفت : در مجموع هیچ دانش‌آموزی در استان از تحصیل جا مانده نیست. 

شعبانی شرایط عضویت دانش آموزان مازندران در شبکه شاد را رضایت بخش توصیف کرد و گفت : مازندران جز پنج استان نخست عضویت دانش آموزان در شبکه شاد است. 

آموزش و پرورش مازندران در هفته دوم شیوع ویروس کرونا در اسفند ماه سال گذشته وارد بستر مجازی شد و به دلیل تداوم شیوه این ویروس سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ را نیز در همین بستر ادامه داد.

در حال حاضر بیش از ۸۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند و تمامی شهرهای استان مازندران در وضعت قرمز و نارنجی قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =