فرماندار ملایر: نگرانی در اجرای محدودیت‌ها نداریم

همدان- ایرنا- معاون استاندار همدان و فرمانداری ویژه ملایر گفت: با توجه به آغاز اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند از شنبه اول آذر، هیچ نگرانی از سوی اصناف، کسبه و بازاریان این شهرستان مبنی بر همراهی‌های لازم برای اجرای این طرح نداریم.

قدرت الله ولدی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از همراهی اتاق اصناف، روسای اتحادیه‌های صنفی و اصحاب رسانه شهرستان ملایر افزود: اصناف، کسبه و بازاریان ملایر از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون همراهی ویژه‌ و صمیمانه‌ای داشتند که قابل تقدیر است.

وی افزود: از زمان اعمال محدودیت ممنوعیت فعالیت برخی اصناف پس از ساعت ۱۸ عصر، بیش از ۹۸ درصد واحدهای صنفی و بازاریان ملایر همراهی لازم را با اجرای این طرح به عمل آوردند و دوشادوش ستاد مقابله با کرونا تلاش کردند.

فرماندار ویژه ملایر همراهی اتاق اصناف و روسای اتحادیه‌های صنفی را نیز در اجرا و نظارت بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در این شهر ستودنی خواند و بیان کرد: همزمان با آغاز اعمال محدودیت‌های جدید از روز شنبه هفته آینده، از اصناف، کسبه و بازاریان همواره انتظار همراهی و همکاری داریم.

ولدی تاکید کرد: همانطور که تمام تلاش کادر درمان، تامین سلامت مردم و کاهش این بیماری است، همه اقشار مردم باید در کنار کادر درمان، اصناف و بازاریان و دیگر گروه‌ها و نهادها برای قطع زنجیره انتقال و کاهش این بیماری تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه برخی برای خوشی خود دیگر افراد را نیز مبتلا می‌کنند و توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ندارند ادامه داد: در همین راستا دولت نیز مجبور است برای پیشگیری از بروز خسارت‌های بیشتر و کاهش آمار مرگ و میر، محدودیت‌های جدید را اعمال کند و تا زمان خروج از وضعیت قرمز این محدودیت‌ها ادامه دارد.

ولدی یادآور شد: به واسطه کاهش شمار مبتلایان، آمار مرگ و میر و تعداد بستری‌ها در هر شهرستان، محدودیت‌های صنفی و شغلی همان شهرستان نیز کاهش پیدا می‌کند.

معاون استاندار همدان گفت: در زمان اجرای طرح به مدت ۲ هفته، علاوه بر نظارت بر واحدهای صنفی، بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی نیز از نظر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی رصد می‌شوند و در صورت تخلف همانند دیگر بخش‌ها پلمب خواهند شد.

ولدی با بیان اینکه اصناف همانند زمان در کنار خانواده‌هایشان در عرصه خدمت و ایثار حضور دارند بیان کرد: اصناف، کسبه و بازاریان همان رزمندگان دوران دفاع مقدس هستند که در جبهه جنگ برای دفاع از وطن جنگیدند.

وی تاکید کرد: در این مدت خبرنگاران و اصحاب رسانه ملایر نیز دوشادوش ستاد مقابله با کرونا در نظارت‌ها و بازرسی‌ها حضور داشتند و در راستای اجرا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و اقناع‌سازی و آگاه‌سازی مردم جانانه تلاش کردند که این زحمات بدون چشم‌داشت آنان قابل تقدیر است. 

فرماندار ویژه ملایر گفت: دشمن امروز همه‌جانبه در تلاش برای برهم زدن نظم کشور و ایجاد تفرقه است، اما ملت ایران با پیروی از ولایت فقیه، سربلند در مقابل تمام دشمنی‌ها ایستاده و در عرصه مبارزه با کرونا نیز همه باید به میدان بیاییم.

کمک‌های مومنانه استمرار یابد

امام جمعه ملایر نیز با بیان اینکه در زمان دفاع مقدس پشتیبانی خوبی از نظر جانی و مالی به رزمندگان صورت گرفت اظهار داشت: هم اکنون که کادر درمان در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارد، باید در این سنگر از آنها حمایت و پشتیبانی کنیم.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری تاکید کرد: بازار ملایر یکی از مکان‌هایی بود که در شیوع ویروس کرونا موجب نگرانی بود و به حق اصناف، کسبه و بازاریان در این زمینه همراهی خوبی در اجرای محدودیت‌ها و تعطیلی واحدهای خود داشتند.

وی با تاکید بر اینکه این محدودیت‌ها نباید به ۲ هفته اکتفا شود، افزود: در مدت زمانی که محدودیت‌ها اعمال می‌شود، صاحبان و مالکان مغازه‌ها به مستاجران کسبه و بازار در پرداخت کرایه کمک کنند.

حجت الاسلام برقراری همچنین توجه ویژه به دست‌فروشان و قطع دست دلالان را از دیگر موارد مهم در مدت زمان اجرای این طرح برشمرد و از خیران و نیکوکاران و دستگاه‌های مرتبط خواستار شد، کمک‌های مومنانه را مانند گذشته در دستور کار خود قرار دهند. 

از شنبه اول آذر طرح جامع محدودیت‌های هوشمند متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ در شهرهای کشور، از سوی کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا اجرا می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =