۱۴ پروژه فرودگاهی تا پایان دولت دوازدهم در کشور افتتاح می‌شود

گرگان - ایرنا - رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت که تا پایان دولت دوازدهم و با برنامه‌ریزی انجام شده ۱۴ پروژه فرودگاهی با بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال اعتبار در کشور به بهره‌برداری خواهد رسید.

سیاوش امیرمکری روز پنجشنبه بعد از مراسم افتتاح پروژه‌های فرودگاهی گرگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها ظرفیت اعزام و پذیرش مسافر از ابتدای دولت یازدهم از ۵۷ میلیون نفر در سال به ۷۵ میلیون نفر خواهد رسید.

وی بیان داشت: با افتتاح ۱۰ پروژه امروز در پنج فرودگاه کشور، ظرفیت اعزام و پذیرش مسافر ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سال افزایش یافت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ظرفیت اعزام و پذیرش هواپیما با بهره‌برداری از پروژه‌های امروز پنج برابر شد.

امیرمکری اظهار داشت: پس از شیوع کرونا ۵۰ درصد درآمدهای بخش هوایی کاهش یافت که وزارت راه و شهرسازی برای جبران خسارت شرکت‌های هواپیمایی ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفت.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه ظرفیت پذیرش عبوری پروازهای کشور به هزار و ۴۰۰ پرواز در روز افزایش یافته اظهار امیدواری کرد: پس از پایان بحران کرونا برقراری پرواز به مقاصد کشورهای گوناگون به شرایط عادی بازگردد.

وی با اشاره به افتتاح ترمینال جدید فرودگاه بین المللی گرگان افزود: با افتتاح این پروژه امکان اعزام و پذیرش ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار مسافر در فرودگاه گرگان به وجود آمد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =