کمرنگ شدن فرهنگ ایثار و شهادت هدف اصلی دشمن است

بروجرد - ایرنا - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان گفت: کمرنگ شدن فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت در بین جامعه و نسل جوان هدف اصلی دشمن در جنگ نرم است.

محمود زرینجویی روز پنجشنبه در دومین همایش نوای پروانه ها که به مناسبت روز جهانی کودک و حمایت از قربانیان تروریسم و همچنین زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی ۶۸ شهدای دانش آموز بروجردی برگزار شد، افزود: کودکان سرمایه های جامعه هستند که باید حقوق آنها به خوبی و درستی رعایت شود.

وی با اشاره به این که تروریست یکی از مهمترین عوامل بر هم زدن امنیت جامعه جهانی است، اضافه کرد: کودکان معصوم همواره در جریان جنگ ها و حملات تروریستی مورد هجمه بوده اند.

زرینجویی بیان کرد: جنگ هشت ساله نیز یک حرکت بزرگ تروریستی بر علیه انقلاب اسلامی بود که با مقاومت ملت ایران روبرو شد و دشمن را شکست داد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان اظهار داشت: در جریان جنگ هشت ساله فاجعه بزرگ بمباران موشکی مدرسه فیاض بخش بروجرد با شهادت ۶۸ شهید کودک رخ داد که جامعه جهانی نسبت به این حرکت تروریستی سکوت کرد.

وی اضافه کرد: کودکان بسیاری در جریان جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند تا راه ایثار و شهادت در جامعه زنده بماند و امروز وظیفه داریم تا کودکان را مورد حمایت قرار دهیم.

زرینجویی گفت: امروز دشمن با جنگ نرم هدفی برای از بین بردن روحیه ایثار و شهادت در بین کودکان و نوجوانان دارد که باید تلاش شود تا با اقدامات و برنامه ریزی دشمن را در این برنامه مایوس کنیم و فرهنگ شهادت در بین نسل جوان ترویج داده شود.

مدیرکل بنیاد شهید لرستان اضافه کرد: نقص حقوق بشر توسط ابر قدرتهای جهانی با اعمال تحریم های ظالمانه بر علیه کشور دیده می شود که باید راه مقابله با تحریم ها با اقتصاد مقاومتی به کودکان و نوجوانان ارائه شود.

به گزارش ایرنا، ساعت ۱۲:۴۵ ظهر روز شنبه ۲۰ دی ماه سال ۱۳۶۵  تعداد ۶۸ دانش آموز  مدارس شهید فیاض بخش و امام حسن مجتبی (ع)  شهرستان بروجرد ، بر اثر موشک باران رژیم بعثی مظلومانه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =