گران‌فروش‌ها در آذربایجان‌غربی حدود ۵۲ میلیارد ریال جریمه شدند

ارومیه- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی گفت: متخلفان گرانفروش در استان از ابتدای امسال تاکنون به پرداخت ۵۱ میلیارد و ۷۷۶ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده‌اند.

محمد اقوامی‌ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قضات شعبه‌های تعزیرات حکومتی در سراسر استان با توجه به درخواست عمومی‌برای مقابله با گرانفروشی و محکومیت گرانفروشان، اقدامات اساسی را برای مقابله با این تخلف طی سال جاری انجام داده‌اند.

وی اضافه کرد: با تلاش قضات شعبه‌های تعزیرات حکومتی در آذربایجان‌غربی بیش از ۹۹ درصد پرونده‌های ورودی در خصوص گرانفروشی مورد رسیدگی قرار گرفته‌است.

وی با اشاره به ورود ۲ هزار و ۳۰۵ پرونده مربوط به گرانفروشی به شعبه‌های تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی بیان کرد: از این تعداد ۲ هزار و ۲۹۰ پرونده رسیدگی شده و تنها ۱۵ پرونده باقی مانده که در نوبت رسیدگی قرار دارد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی ادامه داد: گرانفروشی در کنار قاچاق کالا و ارز از جمله بیشترین پرونده‌های وارده به شعبات این اداره کل است که امیدواریم روز به روز شاهد کاهش این تخلفات باشیم.

اقوامی همچنین از محکومیت ۱۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریالی کم فروش‌ها در آذربایجان غربی طی این مدت خبر داد و گفت: در این بخش نیز یک هزار و ۵۸۷ پرونده وارد و یک هزار و ۵۷۹ پرونده شامل ۹۹.۵ درصد آنها رسیدگی شده است.

وی افزود: تنها هشت پرونده در این بخش باقی مانده که در حال رسیدگی قرار دارد.

وی تاکید کرد: شهروندان می‌توانند شکایت‌های خود را در این ۲ بخش به معاونت بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی اعلام کنند.

سالانه هزاران پرونده تخلف مربوط به کالا و خدمات در آذربایجان‌غربی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد که بیشترین مورد آنها در خصوص گرانفروشی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =