کودکان و نوجوانان باید با فرهنگ غنی ایثار و شهادت آشنا شوند

بروجرد – ایرنا - معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان گفت: امروز عزت و اقتدار ایران به برکت خون شهدای انقلاب اسلامی است که کودکان و نوجوانان باید با فرهنگ غنی ایثار و شهادت آشنا شوند.

محمود ثمینی روز پنجشنبه در دومین همایش نوای پروانه ها که به مناسبت روز جهانی کودک و حمایت از قربانیان تروریسم و همچنین زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی ۶۸ شهدای دانش آموز بروجردی برگزار شد، افزود: خشونت های تروریستی علیه کودکان در جهان زیاد است و ۶۸ دانش آموز کودک که در سال ۶۵ بر اثر حمله موشکی رژیم بعث عراق به شهادت رسیدند، این یک حرکت تروریستی بزرگ بود که دشمن مرتکب شدند.

وی اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس ۶۵ مدرسه مورد حملات بمباران هوایی دشمن بعث عراق قرار گرفت و تعداد زیادی دانش آموزان بر اثر این حملات به شهادت رسیدند.

ثمینی گفت: امروز باید کودکان مورد توجه جدی قرار گیرند و کودکان کار و بازمانده از تحصیل و کودکان بدسرپرست به صورت ویژه مورد حمایت قرار گیرند که در این زمینه سازمان های مردم نهاد به خوبی می توانند از این کودکان حمایت کنند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان اظهار داشت: دین اسلام به حمایت از کودکان توصیه کرده و باید آموزه های شریعت اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: شهادت ۶۸ دانش آموز بروجردی، یک حرکت تروریستی بزرگ بود که رژیم بعث عرق مرتکب شد.

به گزارش ایرنا، ساعت ۱۲:۴۵ ظهر روز شنبه ۲۰ دی ماه سال ۱۳۶۵  تعداد ۶۸ دانش آموز مدارس شهید فیاض بخش و امام حسن مجتبی (ع) شهرستان بروجرد، بر اثر موشک باران رژیم بعثی مظلومانه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =