افزایش ظرفیت فرودگاه گرگان گام نخست توسعه گلستان است

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان با اشاره به افزایش ظرفیت فرودگاه بین‌المللی شهدای گرگان پس از افتتاح پروژه‌های توسعه‌ای امروز گفت که افزایش ظرفیت مسافر این فرودگاه گام نخست توسعه گلستان و در گرو توسعه بخش گردشگری و صنعت است.

هادی حق‌شناس روز پنجشنبه در پایان افتتاح پروژه‌های فرودگاه بین‌المللی گرگان اظهار داشت: تحریم اقتصادی و شیوع کرونا باعث کاهش استقبال از سفرها به ویژه مسافرت های هوایی شده که امیدواریم با آزاد شدن تحریم‌ها و یافتن درمان قطعی برای ویروس کووید ۱۹ شاهد عادی شدن سفرها و افزایش استفاده از ظرفیت پروازی در کشور و گلستان باشیم.

وی با اشاره به ظرفیت سه برابری ظرفیت فرودگاه گرگان با افتتاح طرح‌های توسعه‌ای افزود: گلستان در حال حاضر ۹ مسیر پروازی داخلی دارد که با توجه به ظرفیت های فراوان استان امکان افزایش مسیرهای داخلی و برقراری سفرهای خارجی وجود دارد.

استاندار گلستان گفت: در هفته ۷۲ سورتی پرواز از فرودگاه گرگان انجام می‌شود که با وجود محدودیت های فراوان ناشی از شیوع کرونا، سفرها از فرودگاه گرگان در هفت ماه گذشته بیش از ۴۰ درصد افزایش یافت.

امروز پنجشنبه با دستور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری با حضور مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها پنج طرح توسعه‌ای فرودگاه بین‌المللی شهدای گرگان به بهره‌برداری رسید.

این طرح ها شامل پروژه‌ ترمینال بین‌المللی به مساحت هشت هزار و ۷۰۰ مترمربع، توسعه پارکینگ وسایل پرنده و محوطه‌سازی به مساحت ۵۸ هزار مترمربع، ساختمان تشریفات به مساحت ۲ هزار و ۱۰۰ مترمربع و ساختمان حفاظت هواپیمایی سپاه به مساحت ۸۰۰ مترمربع بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =