حقیقت و منطق بسیج تبدیل تهدیدها به فرصت است

کرمان - ایرنا - فرمانده سپاه شهرستان رفسنجان گفت: بسیج زمانی که هر بخشی از کشور دچار تهدید شود وارد عمل می‌شود و به کمک مردم آن منطقه می‌شتابد و با رفع محرومیت، تهدید را تبدیل به فرصت می‌کند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ محمد پساوند روز پنجشنبه در نشست خبری افزود: زمانی امام خمینی (ره) در پنجم آذر ۱۳۵۸ دستور تشکیل بسیج سازندگی را صادر کرد کسی باور نمی کرد که  بزرگترین تشکل مردمی، فرهنگی، اجتماعی و نظامی شکل بگیرد که مدافع انقلاب اسلامی و کشور ایران باشد.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند، بسیج نیروی کارآمدی برای تمام دوران ها است تصریح کرد: سپهبد شهید سلیمانی نیز طی یک سخنرانی در بیت الزهرای کرمان بیان کرد که ما بزرگترین پیروزی ها را از دل تحریم ها کسب کردیم و آینده روشن انقلاب اسلامی را نوید داریم.

وی افزود: حقیقت و منطق اصلی بسیج رفع تحریم ها و تبدیل آن به  فرصت ها است لذا بسیاری از دشمنان متحیر ماندند که دلیل اصلی موفقیت بسیج چیست؟ و خودشان هم اذعان دارند که مردمی بودن بسیج و محدود نبودن آن به قشر خاص رمز این موفقیت است.

سرهنگ پساوند با اشاره به اینکه در شهرستان رفسنجان نیز هر جا نیاز به حضور  بسیج احساس شد مجموعه بسیج و سپاه محکم پای کار بودند؛ بیان کرد: بسیجیان ما در بحث امنیت در قالب گشت های رضویون در سطح این شهرستان فعالیت دارد و در زمینه سرقت هایی که در محله ها اتفاق می افتاد به خصوص سرقت سیم کابل برق، این بسیجیان بودند که با گشت زنی در محله ها به بحث امنیت پایدار به نیروی انتظامی کمک کردند.

تبدیل تهدید به فرصت در بحران کرونا توسط بسیج مشهود است

وی خاطرنشان کرد: شاخص ترین فعالیت بسیج در زمینه مبارزه با بیماری منحوس کرونا است که در راستای تبدیل تهدید به فرصت، بسیج از اولین ارگان هایی بود که وارد عمل و یک قرارگاه زیستی در سطح سپاه و کشور و استان کرمان تشکیل و در رفسنجان نیز قرارگاه زیستی سپاه راه اندازی شد.

وی ادامه داد: این قرارگاه از روز اوّل در بحث کنترل این ویروس، با حضور در مبادی ورودی و خروجی شهر و کنترل خودروها، گندزدایی و ضدعفونی معابر شهرستان، تولید ماسک، توزیع بسته معیشتی و غیره فعالیت های ارزنده ای را انجام داد.

پساوند افزود: بسیج ۴۰ کارگاه تولید ماسک در رفسنجان را راه اندازی کرد و  بیش از ۵۰۰ هزار ماسک و ۳۰ هزار دستکش یکبار مصرف را تولید کرد؛ ضمن اینکه ۱۵ هزار نفر روز از بسیجیان عضو گروه های جهادی برای مقابله با کرونا در  امر ضدعفونی کردن معابر و سرکشی از اصناف و تذکر به رعایت پروتکل های بهداشتی شرکت کردند.

مراحل اول و دوم رزمایش مواسات در رفسنجان تشریح شد

وی تصریح کرد: طی پنج ماهه نخست سال جاری در مرحله نخست رزمایش مواسات توزیع ۲۰ سری جهیزیه به ارزش سه میلیارد ریال، توزیع کمک های مومنانه شامل اعطای یک هزار و ۸۴۶ بسته معیشتی، یکهزار کارت هدیه سه میلیون ریالی، توزیع ۸۰ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان و توزیع یکهزار و ۴۰ بسته کمک آموزشی و لوازم التحریر با کمک کمیته امداد به ارزش ۱۳ میلیارد و ۴۹۲ میلیون ریال انجام شده است.

سرهنگ پساوند در تشریح اجرای مرحله دوم رزمایش مواسات در رفسنجان اظهار داشت: در مرحله دوم کمک های مومنانه شامل یکهزار کارت هدیه سه میلیون ریالی و چهار هزار بسته معیشتی به ارزش هر کدام سه میلیون ریال و  ۵۵۲ کارت هدیه به مبلغ ۲ میلیون ریال و ۲ هزار و ۵۹۸  بسته معیشتی توزیع کردیم که ناشی از هم افزایی بین خیریه ها، مسئولین، بسیج و  مردم بوده است.

اجرای مرحله سوم رزمایش مواسات در رفسنجان با گام های محکم تر بسیج

وی تصریح کرد: در مرحله سوم رزمایش و کمک های مومنانه در رفسنجان علاوه بر روند پیش گرفتن توزیع سبدهای معیشتی ۹ کمیته نیز تشکیل شد که در قالب این کمیته ها کل بسیج و سپاه شرکت کرده تا هرجا محرومیتی وجود داشته باشد رفع شود.

پساوند توضیح داد: کمیته ها شامل کمیته تهیه و توزیع سبد معیشتی طبق روال قبل، کمیته آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و کمیته بهداشت و درمان است.

فرمانده سپاه رفسنجان ادامه داد: همچنین در بحث کمک به بهداشت و درمان، نقاهتگاه شهدای سلامت راه اندازی و ۳۰ تخت برای بستری بیمار کرونایی تجهیز شد که برای پذیرش ۱۰۰ بیمار مبتلا به کرونا آماده است.

وی کمیته اشتغال را از دیگر کمیته های تخصصی بسیج در دوران کرونا عنوان کرد و گفت: در این راستا نیز تفاهم نامه ای با کمیته امداد امام خمینی (ره) منعقد شده و  سپاه پاسداران نیز آمادگی واگذاری بیش از ۷۰ فقره تسهیلات اشغالزایی به مددجویان آسیب پذیر تحت پوشش کمیته امدا د را دارد.

وی تصریح کرد: کمیته دیگر نیز در زمینه آموزشی و لوازم التحریر است که با کمک دوستان آموزش و پرورش امیدواریم بتوانیم تبلت و لوازم کمک آموزشی را تهیه و بین بازماندگان از تحصیل ارائه دهیم.

وی کمیته مسکن و کمیته ادیان الهی و کمیته آموزش و پرورش را هم از دیگر کمیته های تخصصی ۹ گانه سپاه و بسیج عنوان کرد و گفت: هدف کمک به قشر ضعیف جامعه است تا از هر ناحیه ای که دچار آسیب شده اند بتوانیم آن ناحیه را ترمیم کنیم و جامعه ای پویا و آباد داشته باشیم.

پساوند آغاز کمک های مرحله سوم رزمایش مواسات و کمک های مومنانه در رفسنجان را از ماه ربیع الاول اعلام کرد و گفت این کمک ها تا تا پایان ماه شعبان و عید ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =