برنامه‌های هفته بسیح جوانرود بدون برگزاری تجمع اجرا می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده سپاه ناحیه جوانرود گفت: برنامه‌های گرامیداشت هفته بسیج امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم حفظ سلامت مردم، بدون برگزاری تجمع و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

 سرهنگ «ابوذر انوری» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با اعلام اینکه شعار هفته بسیج امسال «بسیج، پیشرو خدمت و امیدآفرین است»، افزود: برنامه های هفته بسیج امسال بیشتر در راستای خدمات بهداشتی و سلامت و در حوزه مبارزه با شیوع ویروس کرونا و حمایت و کمک به قشر آسیب پذیر جامعه اجرا خواهد شد.

وی ارایه خدمات بهداشتی و ماسک رایگان، گندزدایی و ضدعفونی نقاط پرخطر شهر،اهدای کمک های مومنانه، سرکشی از خانواده های شهید و داغدار کرونایی، بهره‌گیری از خدمات گروهای جهادی در مناطق محروم، استفاده از ظرفیت آمران سلامت و اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در بستر فضای مجازی از مهمترین برنامه های هفته بسیج شهرستان جوانرود اعلام کرد.

فرمانده سپاه ناحیه جوانرود، به اهدای کمک های مومنانه با همکاری خیرین این شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک های مومنانه با همکاری خیرین این شهرستان به شهروندان و افرا آسیب دیده از کرونا اهدا شده است.  
کرونا جان ۱۳ کرمانشاهی دیگر را گرفت

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه گفت: ۱۳ هم استانی دیگر در شبانه روز گذشته جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان به هزار و ۱۲۹ نفر رسید.

مهدی محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این ۱۳ نفر شامل پنج نفر در کرمانشاه، شهرستان های پاوه، گیلانغرب و روانسر هر یک ۲ نفر و در سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب هم هر کدام یک نفر می شود.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۳ نفر در استان کرمانشاه با علایم کرونا بستری و ۱۷۱ مورد بیمار هم پس از بهبودی ترخیص شدند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه گفت: از ابتدای اپیدمی تاکنون ۲۱ هزار و ۳۰۲ نفر با علایم کرونا در استان بستری شدند و ۱۹ هزار و ۱۱۸ نفر هم پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده اند.

محمدی در پایان گفت: هم اکنون هزار و ۶۸ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری هستند.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.