مانور برف روبی در منطقه ۵ تهران برگزار شد

تهران- ایرنا- مانور برف روبی شهرداری منطقه ۵ با آمادگی نیروهای عملیاتی و تجهیزات و ماشین آلات برف‌روبی در بوستان ارم (غرب تهران) برگزار شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، مانور بزرگ ستاد برف روبی شهرداری منطقه ۵ با هدف آمادگی نیروهای عملیاتی و تجهیزات و ماشین آلات برف‌روبی با حضور مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، محمود کلهری شهردار منطقه ۵ و عوامل آتش نشانی، پلیس راهور و راهداری برگزار شد.

شهردار منطقه ۵ تهران روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری این مانور به خبرنگاران گفت:‌ این مانور با بیش از ۲۰۰ خودرو سبک و سنگین، خودروهای پیک آپ و همچنین کامیون های برف روبی برگزار شد که هدف برگزاری این مانور این بود که آمادگی خود را در زمان بارش برف و باران بسنجیم.

محمود کلهری افزود: موقعیت جغرافیایی و همچنین سابقه بارش های برف سنگین در این منطقه موجب شد که قبل از شروع جدی بارش های برف و باران بتوانیم با همکاری معاون خدمات شهری و سازمان پسماند شهرداری تهران امکانات خود را بررسی کنیم و امسال حتی بیشتر از سال های گذشته تجهیزات خود را افزایش دادیم.

شهروندان به هنگام بارش برف دغدغه تردد نداشته باشند

وی ادامه داد: امسال با یک هم افزایی مناسب با پلیس راهور، آتش نشانی و هلال احمر مشکلی به هنگام بارش برف نخواهیم داشت و از شهروندان می خواهیم به هنگام بارش برف دغدغه تردد نداشته باشد و از بارش برف فقط لذت ببرند.

شهردار منطقه ۵ تاکید کرد: امسال تمامی رود دره ها، رودخانه ها و مسیل ها لایروبی شده و کیسه های شن و ماسه نیز در فاصله ۵۰ تا ۱۰۰ متری در کلیه مناطق مستقر شده است.

وی همچنین درباره سایت های برف روبی این منطقه نیز گفت: علاوه بر راه اندازی یک سایت مرکزی در هر ناحیه نیز ۲ سایت مستقر کردیم که در مجموع ۱۴ سایت در منطقه ۵ فعال است.

کلهری خاطرنشان کرد:‌ با توجه به استقرار دوربین های ترافیکی در زمان بارش ها بطور کامل معابر و ترافیک رصد می شود و در صورت مشاهده آب ماندگی و آب گرفتگی بلافاصله نیروهای خدمات شهری منطقه نسبت به رفع مشکل اقدام می کنند.

به گفته وی، در این مانور تمامی ماشین آلات سبک و سنگین و همچنین تخصصی مرور و بررسی شد و امسال مشکلی خاصی در منطقه ۵ نخواهیم داشت و از شهروندان می خواهیم درصورت ارائه پیشنهادات خود به سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ تماس حاصل کنند.

در آستانه شروع بارش های برف و باران مانور برف روبی شهرداری منطقه ۵ تهران در بوستان ارم برگزار شد.

منطقه ۵ شهرداری تهران یکی از مناطق شهری تهران است که در شمال و شمال غرب کلان‌شهر تهران واقع شده‌است.

این منطقه از شمال به رشته‌کوه البرز، از جنوب به بزرگراه شهید لشگری و میدان آزادی، از شرق به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح و منطقه ۲ شهر تهران در مجاورت طرشت و ستارخان و مرزداران و شهرک غرب و سعادت آباد و از غرب به منطقه ۲۲ شهر تهران، استادیوم آزادی محدود است و به بزرگراه های همت و حکیم و آبشناسان و باکری و ستاری و شیخ فضل‌الله نوری و لشگری و اشرفی اصفهانی و جناح دسترسی دارد.

پونک،  شهران،  آریاشهر،  مهران،  فرحزاد،  شهرزیبا،  جنت‌آباد،  باغ فیض،  سردار جنگل،  کن و سولقان،  شهرک آپادانا،  شهرک اکباتان و اشرفی اصفهانی از محله‌های معروف واقع در منطقه ۵ تهران هستند.

منطقه ۵ پایتخت به پهنه توسعه شهر تهران نیز معروف است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =