طرح توسعه بیمارستان ولیعصر اراک باید با سرعت تکمیل شود

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: طرح توسعه بیمارستان ولیعصر (عج) اراک به عنوان مهمترین برنامه عمرانی بخش سلامت این استان باید در اسرع وقت با به‌کار گیری همه ظرفیت‌ها تکمیل شود و این مرکز درمانی مادرتخصصی به جرگه خدمات سلامت بپیوندد.

سید « علی آقازاده» در نشست بررسی مشکلات چند طرح عمرانی استان مرکزی که با حضور نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در اراک برگزار شد،  افزود: بیمارستان ولیعصر (عج) اراک از طرح‌های مهم ملی حوزه سلامت است که باید تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد.
وی بیان کرد: گروهی متشکل از نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، و استانداری مرکزی باید تا عصر روز شنبه تشکیل شده و آخرین گزارش از وضعیت موجود کارگاهی، مواد و مصالح موجود و نیازهای ادامه عملیات اجرایی را  ظرف هفته آتی با مستندات ارایه دهند و ادامه این طرح با قوت و نظارت مستمر از سرگرفته شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: هیچ تعللی در روند امور طرح توسعه بیمارستان ولیعصر (عج) اراک پذیرفتنی نسیت و این طرح باید با حضور پیمانکار و کارفرما و نظر تیم کارشناسی هرچه سریعتر به پیش برود.

در این نشست، مشکلات چند طرح عمرانی دیگر از جمله پل سنجان اراک  بررسی و دستورهای لازم برای حل مشکلات و تسریع اقدامات اجرایی صادر شد.

مطالعات و عملیات اجرایی طرح توسعه بیمارستان ولیعصر (عج) اراک به‌عنوان مرکز مادر تخصصی، درمانی و اورژانس از سال ۸۷ آغاز شد و عملیات آن هم اکنون در حال انجام است.
۱۶ واحد بیمارستانی استان مرکزی با مدیریت دولتی، سه بیمارستان با راهبری حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی و سه بیمارستان خصوصی در اراک و ساوه ارایه خدمت دارند.
۶۹۸ پزشک عمومی، ۴۸۵ پزشک متخصص و فوق تخصص و یک هزار و ۷۲۶ کارشناس رشته های مختلف پیراپزشکی و مامایی در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =