روانسر آماده اجرای محدودیت‌های کرونایی است

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار روانسر گفت: محدودیت‌های سراسری که از اول آذر در بیشتر مناطق کشور اجرایی می‌شود در این شهرستان نیز به طور کامل اجرا خواهد شد.

سعدی مصطفی زاده روز پنجشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان روانسر افزود: در اجرای کامل این طرح باید تمامی دستگاه‌های اجرایی احساس مسوولیت کنند و وظایف خود را به درستی عملیاتی کنند تا بتوانیم اهداف طرح که کنترل ویروس کرونا است به درستی محقق شود.

وی تصریح کرد: تمام محدودیت های کرونایی که در شهر عملیاتی می شود در روستاها نیز باید اجرا شود تا بتوانیم با بسیج همگانی محدودیت کرونایی را تمام و کمال اجرایی کنیم.

فرماندار روانسر ادامه داد: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا از روز شنبه، در شهرهای قرمز خودروها با پلاک بومی حق خروج از شهر را ندارند و همچنین دیگر وسایل نقلیه حق ورود و عبور از شهرهای قرمز و نارنجی را نخواهد داشت که در صورت رعایت نکردن قوانین عبور و مرور توسط خودروها، جریمه ۱۰ میلیون ریالی اعمال خواهد شد.

مصطفی زاده اظهار داشت: در این محدودیت ها فعالیت زبانسراها، آموزشگاه های فنی و حرفه ای ها،کتابخانه ها، استخرهای سرپوشیده، آرایشگاه های زنانه و سالن های زیبایی، باشگاه های ورزشی و ورزش های پربرخورد تعطیل و برگزاری نمازهای جمعه، آزمون های حضوری، آیین های اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و فعالیت کافه ها، قهوه خانه ها، چایخانه ها و قلیانسراها در روانسر ممنوع است.

وی با بیان اینکه کلیه ماموریت های اداری غیرضرور لغو می شود، اضافه کرد: فعالیت کارکنان ادارات نیز به صورت یک دوم است.

فرماندار روانسر همچنین از اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی در این شهرستان خبر داد و گفت: شناسایی موارد مبتلا و مشکوک قبل از مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی، پیگیری افراد پرخطر مواجه شده با موارد ابتلا و مشکوک و غربالگری روزانه موارد ابتلا و مشکوک و پرخطر از جمله اهداف این طرح است.

مصطفی زاده با اشاره به اینکه با اجرای این طرح و تمرکز بر محلات و خانواده ها پوشش بهتری نسبت به کنترل ویروس کرونا انجام خواهد شد، افزود: محله محوری موجب می شود عموم مردم در مدیریت و کنترل بیماری نقش بیشتری را ایفا کنند.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

کرونا جان ۱۳ کرمانشاهی دیگر را گرفت

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه گفت: ۱۳ هم استانی دیگر در شبانه روز گذشته جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان به هزار و ۱۲۹ نفر رسید.

مهدی محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این ۱۳ نفر شامل پنج نفر در کرمانشاه، شهرستان های پاوه، گیلانغرب و روانسر هر یک ۲ نفر و در سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب هم هر کدام یک نفر می شود.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۳ نفر در استان کرمانشاه با علایم کرونا بستری و ۱۷۱ مورد بیمار هم پس از بهبودی ترخیص شدند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه گفت: از ابتدای اپیدمی تاکنون ۲۱ هزار و ۳۰۲ نفر با علایم کرونا در استان بستری شدند و ۱۹ هزار و ۱۱۸ نفر هم پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده اند.

محمدی در پایان گفت: هم اکنون هزار و ۶۸ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری هستند.