الزام به نوشتن نسخه الکترونیکی در دوران کرونایی غیرضروری است

تبریز- ایرنا- رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی آذربایجان‌شرقی گفت: الزام پزشکان به ثبت نسخ بصورت الکترونیکی در وضعیت کرونایی کشور غیرضروری و نادرست است.

دکتر محمد تقی آهنگر آتشی روز پنجشنبه در گت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: چند ماهی است که بیمه خدمات درمانی و به تازگی نیز سازمان تامین اجتماعی نوشتن نسخ الکترونیکی را اجباری کرده اند.

وی ادامه داد: برای نوشتن نسخ الکترونیکی پزشک باید مشخصات بیمار را دریافت و در سامانه ثبت کرده و سپس داروهای مورد نیاز بیمار را از طریق سامانه پیدا و ثبت کند که این امر موجب طولانی شدن حضور بیماران و همراهان بیماران در مطب می شود.

دکتر آهنگر آتشی اضافه کرد: در شرایط کنونی کشور، همه گیری ویروس کرونا و لزوم مراقبت های بهداشتی شدید و مراعات فاصله اجتماعی این الزام موجب طولانی شدن زمان حضور بیماران در کلینیک ها و مطب های پزشکان می شود.

وی ادامه داد: طولانی شدن حضور بیماران در این مراکز خود می تواند موجب افزایش چشمگیر خطر سرایت به کادر درمانی و سایر بیماران و همراهان حاضر در مطب ها شود.

رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی آذربایجان شرقی گفت: الکترونیکی کردن نسخ در راستای حذف نسخ کاغذی کار بسیار ارزشمندی است، ولی در این برهه از زمان این الزام منطقی، علمی و سنجیده نیست.

وی افزود: متاسفانه نوشتن نسخ به صورت الکترونیکی از سوی مجلس تصویب و به شکل قانونی ابلاغ شده است، ولی در این بازه زمانی کار غیرعلمی و غیر منطقی است و موجب افزایش زمان حضور بیماران کرونایی در کلینیک ها و مطب ها می شود.

دکتر آهنگر آتشی گفت: ضروری است تا کنترل کامل عفوت کرونا این قانون معوق شود تا پزشکان به صورت سریع با نوشتن نسخ کاغذی اقدامات لازم را انجام دهند و مدت زمان حضور بیماران در مطب پزشکان و کلینیک ها نیز کاهش یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =