استاندار کرمانشاه: مبتلایان به کرونا ردیابی می‌شوند

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با اشاره به اهمیت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: به منظور جلوگیری از تردد افراد مبتلا و شیوع بیشتر بیماری کووید ۱۹، این افراد از طریق شبکه‌های تلفن همراه ردیابی می‌شوند.

به گزارش ایرنا، «هوشنگ بازوند» روز پنجشنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: افراد بیمار را از طریق شبکه های تلفن همراه ردیابی می کنیم و اجازه نمی دهیم‌ این افراد از طریق هواپیما و دیگر وسایل حمل نقلی تردد داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید در این زمینه اطلاع رسانی کامل انجام تا از سوءاستفاده رسانه های بیگانه جلوگیری شود، گفت: مردم باید بدانند که اصلا شنود مکالمات تلفنی مطرح نیست و این طرح تنها برای جلوگیری از تردد افراد بیمار اجرا می‌شود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه وضعیت کرونا در کشور و استان کرمانشاه مناسب نیست و تعطیلی نسبی کشور برای ۱۵ روز به تصویب رسیده است، افزود: این تعطیلی از ساعت ۲۴ جمعه شب در قالب مستندات و پروتکل‌های بهداشتی اجرایی خواهد شد.

بازوند با تاکید بر اینکه برای کنترل ویروس کرونا نیازمند یک انسجام بین مردم و مدیران در استان هستیم، عنوان‌ کرد: مردم اگر احساس کنند مدیران برای عبور از این بحران قدرتمند پای کار هستند، همکاری خواهند کرد.

وی با بیان اینکه مردم برای سلامتی خود حتما از محدودیت ها حمایت و استقبال می کنند، افزود: براساس برآوردها بیش از ۸۰ درصد مردم کرمانشاه موضوع رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی می‌گیرند.

استاند ار کرمانشاه با اشاره به طرح خانواده محور کنترل ویروس کرونا، گفت: هدف از اجرای این طرح کنترل بیماری کووید ۱۹ و کاهش فشار بر روی سیستم درمانی است.

بازوند با بیان اینکه این طرح با کمک بسیج، خیرین و سازمان های مردم اجرایی خواهد شد، ادامه داد: برای اجرای این طرح به خودروها و مهمانسراهای ادارات نیاز داریم که باید آنها را تامین کنند.

وی عنوان کرد: در راستای این طرح هلال احمر، بهزیستی و کمیته امداد براساس اعلام بسیج و دانشگاه علوم پزشکی باید مواد غذایی خانواده های محروم شناسایی شده را تامین کنند و در این راستا از خیرین سلامت نیز کمک بگیرند.

استاندار کرمانشاه یادآور شد: در ایام تعطیلی های صنوف، بانک های استان نباید چک صنوفی که تعطیل شده اند را برگشت بزنند و اگر بانکی از این دستورالعمل تخطی کند با آن برخورد خواهد شد.

بازوند همچنین به وضعیت برگزاری نشست های اداری اشاره کرد و گفت: از این پس نشست های اداری کرمانشاه نیز حداکثر با ۱۵ نفر جمعیت برپا می‌شود و برگزاری نشست های شلوغ تر ممنوع خواهد شد.

وی در رابطه با طرح های اقناع سازی مردم نیز گفت: برای فعالیت های رسانه ای در این هفته ۱۰۰ میلیون تومان در اختیار صدا و سیما قرار می دهیم و سه نفر را به نمایندگی از اداره ارشاد، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی مسوول بررسی محتواهای تولید شده می کنیم.
کرونا جان ۱۳ کرمانشاهی دیگر را گرفت

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه گفت: ۱۳ هم استانی دیگر در شبانه روز گذشته جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان به هزار و ۱۲۹ نفر رسید.

مهدی محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این ۱۳ نفر شامل پنج نفر در کرمانشاه، شهرستان های پاوه، گیلانغرب و روانسر هر یک ۲ نفر و در سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب هم هر کدام یک نفر می شود.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۳ نفر در استان کرمانشاه با علایم کرونا بستری و ۱۷۱ مورد بیمار هم پس از بهبودی ترخیص شدند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه گفت: از ابتدای اپیدمی تاکنون ۲۱ هزار و ۳۰۲ نفر با علایم کرونا در استان بستری شدند و ۱۹ هزار و ۱۱۸ نفر هم پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده اند.

محمدی در پایان گفت: هم اکنون هزار و ۶۸ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری هستند.

اخبار مرتبط