هشدار فرماندار بابل : تا وضعیت قرمز کرونایی فاصله‌ای نداریم

ساری - ایرنا - فرماندار بابل نسبت به هرگونه سهل‌انگاری در رعایت پروتکل‌ها و محدودیت‌های مصوب کرونایی هشدار داد و گفت : در صورت جدی نگرفتن رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌ها ، تا وضعیت قرمز کرونایی فاصله‌ای نداریم.

قربانعلی ولیزاده بورا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : اگر مردم پروتکل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را رعایت نکنند و وضعیت بابل به حالت قرمز درآید ، محدودیت های کرونایی شدید تر می شود و کل بازار را به تعطیلی می کشاند.

وی گفت : انتظار می رود که بازاریان به صورت کامل محدودیت ها را اعمال کنند تا ناچار نباشیم کل بازار را تعطیل کنیم که این می تواند شرایط را سخت تر کند

ولیزاده بورا اظهار داشت : در حال حاضر بابل در وضعیت نارنجی قرار دارد و با افزایش گروه بازرسان در نظارت بر محدودیت های کرونایی تلاش می کنیم تا وضعیت کرونایی این شهر بار دیگر به حالت قرمز در نیاید.

وی افزود : روند نظارت بر اجرای محدودیت های کرونایی به هفت گروه بازرس افزایش یافته است و تاکنون ۵۶ واحد صنفی متخلف به محدودیت های کرونایی که از ۲۰ آذر ماه به اجرا درآمد ، پلمب شدند.

فرماندار بابل گفت : اگر چه ۹۰ درصد بازار بابل قانون جدید محدودیت کرونایی را رعایت می کند ، ولی ۱۰ درصد همچنان به صورت کج دار و مریز با قانون جدید کرونایی برخورد می کنند و به همین خاطر هم ۱۷۵ واحد صنفی که در این زمینه تخلف داشتند اخطار پلمب دریافت کردند که در صورت تکرار واحد صنفی آنها پلمب می شود و تا پایان طرح یک ماهه باز نخواهد شد.

وی افزود : در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان های بابل بستری و همچنین ۱۹ بیمار با حال عمومی مساعد ترخیص شدند. با این وصف در حال حاضر ۱۴۷ بیمار کرونایی در بیمارستان های شهرستان بستری هستند که از این تعداد ۳۹ نفر با حال نامساعد در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.

دانشگاه علوم پزشکی بابل شهرستان بیش از  ۵۲۰ هزار نفری بابل را با هفت بیمارستان تحت پوشش دارد. پنج بیمارستان آیت الله روحانی ، میناگر ، شهید بهشتی ، یحیی نژاد و کودکان امیرکلا بیماران کرونایی را پذیرش می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =