متهم فراری تحت تعقیب در قزوین دستگیر شد

قزوین – ایرنا - جانشین انتظامی استان گفت: یکی از اراذل و اوباش سابقه‌دار فراری که تحت تعقیب مراجع قضایی بود، در شهر قزوین دستگیر شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، سرهنگ داود عبدالمالکی در بیان جزییات این خبر، افزود: در راستای اجرای دستور مقام قضایی مبنی بر دستگیری متهم فراری که دارای چندین فقره پرونده درگیری، تهدید، ایجاد رعب و وحشت برای شهروندان بود، بلافاصله تیمی از ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان، اقدامات ویژه‌ای را برای دستگیری متهم به مرحله اجرا گذاشتند.

وی افزود: ماموران با اشراف اطلاعاتی و فنی، مخفیگاه متهم را در خیابان راه آهن شهر قزوین شناسایی و پس از هماهنگی قضایی در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه، او را دستگیر کردند.

جانشین انتظامی استان قزوین با بیان اینکه متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی، تحویل مراجع قضایی شد، خاطرنشان کرد: پلیس در برقراری نظم و امنیت اجتماعی و ایجاد احساس و آرامش در بین شهروندان با مخلان نظم و امنیت به طور قاطع برخورد خواهد کرد.

دستگیری سارقان موتورسیکلت در قزوین

فرمانده انتظامی شهرستان قزوین از دستگیری سارقان موتورسیکلت و کشف یک دستگاه موتورسیلکت سرقتی خبر داد.

سرهنگ بیژن خدائی در تشریح این خبر، گفت: ماموارن انتظامی کلانتری ۱۲ شهرستان قزوین هنگام گشت زنی در جاده شرکت نفت به یک دستگاه موتورسیکلت مظنون شده و آن را متوقف کردند.

خدائی اظهار داشت: در بررسی‌های صورت گرفته با استعلام شماره پلاک مشخص شد موتورسیکلت مورد نظر، سابقه سرقت از کلانتری ۱۴ مینودر شهر قزوین را دارد که بلافاصله راکب و سرنشین آن دستگیر و به همراه موتورسیکلت به مقر انتظامی منتقل شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان قزوین با بیان اینکه متهمان با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

۳۴ تن برنج احتکار شده در قزوین توقیف شد

فرمانده انتظامی استان از کشف ۳۴ تن برنج ایرانی احتکار شده به ارزش ۱۱ میلیارد ریال در شهر قزوین خبر داد.

سردار "مهدی حاجیان" اظهار داشت: در راستای  طرح سراسری مبارزه با احتکار و گران فروشی کالاهای اساسی، ماموران انتظامی شهرستان قزوین از احتکار مقادیر زیادی برنج ایرانی در یکی از انبارهای شهر قزوین مطلع شدند.

وی افزود: مأموران ضمن هماهنگی بامقام قضائی با تشکیل اکیپی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از انبار مورد نظر ۳۴ تن برنج ایرانی احتکار شده را کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان ارزش محموله کشف شده را بنابه نظر کارشناسان مربوطه۱۱میلیارد ریال عنوان وتصریح کرد: دراین رابطه یک متهم دستگیر و به همراه پرونده تشکیل شده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

کشف ۲ کیلوگرم تریاک در قزوین
فرمانده انتظامی شهرستان قزوین از کشف ۲ کیلو گرم تریاک و دستگیری ۴ سوداگر مرگ در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ "بیژن خدائی" در تشریح این خبر اظهار داشت: ماموران پاسگاه انتظامی رجائی دشت شهرستان قزوین حین گشت زنی در سطح حخوزه استحفاظی به یکدستگاه پراید مظنون و آن را متوقف کردند.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی و در بازرسی از خودرو، مقدار یک کیلوگرم مواد مخدر تریاک کشف و راننده و سرنشین آن را دستگیر کردند.

سرهنگ خدائی در ادامه اظهار داشت: در اقدامی دیگر ماموران انتظامی این شهرستان حین کنترل محورهای مواصلاتی "قزوین – زنجان "به یک دستگاه اتوبوس اسکانیا مشکوک و خودروی مورد نظر را متوقف کردند .

وی افزود : ماموران در بازرسی از خودرو، مقدار یک کیلو گرم مواد مخدر ازنوع تریاک کشف و ۲ نفر را در این راستا دستگیر کردند.


اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های توقیفی در استان قزوین

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی به مدت ۲ ماه در استان قزوین خبر داد .

سرهنگ" احمد اشرفی" گفت: در راستای ارتقای خدمت رسانی و در جهت تامین رضایت شهروندان کلیه موتورسیکلت های توقیفی تا پایان سال ۹۸ با شرایط و تسهیلات ویژه ترخیص می شود.

وی افزود: این طرح از تاریخ ۱۷ آبان ماه در سراسر  استان قزوین اجرا و به مدت ۲ ماه انجام خواهد شد.

سرهنگ اشرفی ادامه داد: مالکان موتورسیکلت یا نمایندگان قانونی آن ها می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ با ارائه مدارک مالکیت شامل کارت ملی، سند(برگ سبز) موتورسیکلت، کارت مشخصات موتورسیکلت و ارائه قبض رسید پارکینگ نسبت به ترخیص موتورسیکلت خود اقدام کنند.

این مسئول انتظامی تصریح کرد: متصرفین نیز می توانند ضمن مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ با همراه داشتن اصل کارت ملی، قبض رسید پارکینگ، اسناد مالکیت موتورسیکلت، برگ سبز، کارت موتورسیکلت، سند کارخانه سازنده و کارت بانکی به نام خود پس از تکمیل فرم تعهد عدم کشف فساد نسبت به ترخیص موتورسیکلت اقدام کنند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی قزوین خاطرنشان کرد: طی تمهیداتی که در این طرح در نظر گرفته شده است هزینه نگهداری در پارکینگ ها برابر تعرفه سال ۹۹ محاسبه خواهد شد و همچنین امکان پرداخت خلافی به صورت تقسیط وجود داشته و جرایمی که به علت دیر کرد دو برابر شده اند مورد بخشودگی واقع می شوند.

به گفته وی بعد از آن که این افراد به پلیس +۱۰ مراجعه کردند بحث ترخیص این موتورسیکلت ها از طریق سیستمی جهت تایید به ستاد ترخیص پلیس راهور استان ارسال و سپس ترخیص این موتور سیکلت ها انجام می پذیرد، همچنین اگر در حین انجام فرایند ترخیص مدارک موتورسیکلت دارای نقص باشند از طریق پلیس +۱۰ به مراجعان اعلام خواهد شد که به ستاد ترخیص مراجعه کرده و مدارک خود را تکمیل و نسبت به رفع نقص اعلام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها