راهبرد ایران صلح و دوستی همراه با امنیت همگانی است

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: راهبرد جمهوری اسلامی ایران صلح و دوستی همراه با امنیت همگانی است و در این راهبرد امنیت در مقابل امنیت و تهدید در مقابل تهدید است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری روز پنجشنبه در آیین الحاق " ناو اقیانوس پیمای شهید رودکی " به نیروی دریایی سپاه  که با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه و جمعی از مقامات و مسئولان  لشکری و کشوری برگزار شد، از شهید رودکی به عنوان یکی از دریادلان سپاه که نقش مهمی در ارتقای توان شناوری و تسلیح آنها داشت یاد کرد و گفت: امنیت خریدنی نیست و در سایه صلح و احترام متقابل به منافع یکدیگر حاصل خواهد شد.

وی ادامه داد: امروز شاهدیم نام شهدای تاریخ ساز و جاودانه ما بر روی شناوری راهبردی گذاشته شده و دریاها و اقیانوس ها را شکافته و پیش خواهد رفت.

 فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید بر اینکه دفاع از کیان اسلام مرز نمی شناسد، گفت: به فرموده فرماندهی معظم کل قوا نیروی دریایی یک نیروی راهبردی است و مرز نمی شناسد؛   قوانین دریاها این اجازه را به نیروی دریایی می‌دهد تا ۱۲ مایلی  هر کشوری حضور پیدا کند ما اعتقادمان این است که در کنار برادران عزیزمان در نیروی دریایی ارتش برای برقراری امنیت آب‌های فرادست یا فراتر از مرزها در اقیانوس، سیادت دریایی داشته باشیم.

دریادار تنگسیری افزود: سیادت دریایی امروز حق ما و  هر کشوری است و حضور و ماموریت‌های ما در فرا ساحل و اقیانوس هند حق ما و تحقق آن به معنای سیادت دریایی است.

وی با بیان اینکه آموخته ایم برای ایجاد امنیت و قوی شدن باید روی پای خودمان بایستیم، گفت: ابتدا باید به خدا و سپس به خود متکی باشیم؛ ما از اندیشه، خلاقیت و ابتکار برای ساخت تجهیزات مدرن و پیشرفته در کنار معنویت استفاده کردیم. قوی شدن راه ما است و این مسیر نورانی را با قدرت ادامه خواهیم داد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه از اقیانوس پیمای شهید رودکی به عنوان شناوری که به انواع سلاح ها تجهیز شده است نام برد و گفت: این شناور سنگین پیام آور صلح و دوستی و برادری و امنیت است  قابل قبول نیست که کشتی‌های تجاری و نفتکش های ما در دریاهای آزاد مورد تهدید قرار گیرند یا اتفاقی برای امنیت آن ها بیفتد. تامین امنیت این کشتی ها به عهده ما است و با اقتدار آن را به انجام می رسانیم.

دریادار تنگسیری با تاکید بر اینکه راهبرد ما صلح و دوستی همراه با امنیت همگانی است، گفت: در این راهبرد امنیت در مقابل امنیت و تهدید در مقابل تهدید است و امنیت خریدنی نیست و صرفاً در سایه صلح و احترام متقابل به منافع یکدیگر حاصل خواهد شد.
    

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =