هیچ بیماری به علت بدهی بر روی تخت بیمارستان‌های خراسان شمالی نیست

بجنورد- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: ترخیص نشدن بیماران به علت نپرداختن هزینه بیمارستان صحت ندارد و هیچ بیماری نداریم که به علت پرداخت نشدن هزینه های بستری روی تخت بیمارستان باشد.

دکتر قاسم بیانی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیمارستان ها و مددکاری می توانند درصدی تخفیف بدهند و این تخفیف از محل درآمد دانشگاه علوم پزشکی است.

وی با بیان این که رسالت دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات درمانی بهداشت و درمان، تامین دارو، ملزومات، حفاظت فردی و اطلاع رسانی است نه تامین مالی، اما در حد توانمان در حال کمک به بیماران نیز هستیم اما این سووال نیز نیاز به پاسخ دارد که دیگر نهادهای کمک رسان چه می کنند.

وی افزود: در یک ماه گذشته دانشگاه علوم پزشکی به بیماران بستری در بیمارستان های استان ۱۵میلیارد ریال کمک دارویی کرده است در حالی که در هفت ماه سال کمک های دانشگاه به مردم ۱۵میلیارد ریال بود اما اکنون دیگر توان نداریم و لازم است نهادهای دیگر هم کنند.

وی با تاکید بر این که هیچ فردی به خاطر ناتوانی مالی در تخت بیمارستان نمانده است گفت: با بیماران تعامل داریم و کم نیستند افرادی که کارت شناسایی داده اند و رفته اند و ایکاش روزی برسد که ۱۰۰درصد هزینه های بیمارستان و درمان رایگان باشد.  

مرگ و میر کرونایی خراسان شمالی کمتر از متوسط کشوری است 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در مورد افزایش مرگ و میرهای کرونایی نیز گفت: مرگ و میر در این استان به نسبت جمعیت کمتر از میانگین کشوری است و این ادعا که مرگ و میرهای کرونایی بیشتر از مرگ و میرهای عادی شده است درست نیست.

بیانی افزود: تعداد بستریهای بیماران کووید ۱۹ در بیمارستان ها رو به افزایش است و به تبع مرگ و میرها نیز نسبت به قبل زیاد شده است اما این طور نیست که افزایش مرگ های کرونایی بیش از دیگر موارد باشد.

وی در مورد تخت های نقاهتگاهی نیز اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹،   ۱۱۰ تخت نقاهتگاهی در  طبقه ششم و هفتم بیمارستان امام حسن(ع)   بجنورد و همچنین نمایشگاه بین المللی هم با کمک بسیج طلاب شستشو و آماده شده است که به آن ها نیاز پیدا نکردیم و تا کنون تعداد تخت ها را مدیریت کرده ایم و از دیگر سو بیماران هم تمایلی به استفاده از تخت‌های نقاهتگاهی نداشتند.

بیانی افزود: تخت های مراقبت های ویژه در این استان را از ۵۲ تخت به ۱۰۲ تخت افزایش داده ایم و در بیمارستان امام حسن نیز  چهار بخش مراقبت های ویژه تجهیز شده داریم که البته هنوز به بخش مراقبت های ویژه تجهیز شده نیاز نشده است در عین حال آماده هستیم تا  ای سی یوی ۵ و ۶ را هم به محض نیاز راه اندازی  کنیم.

خراسان شمالی با دارا بودن ۸۶۳ هزار نفر جمعیت از ابتدای مرداد ماه امسال در وضعیت قرمز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =